logo

Smutná zpráva pro příznivce milevského hokeje a tenisu.

Smutná zpráva pro příznivce milevského hokeje a tenisu.
5.6.2017, Jaroslav Kolář

 
Dnes jsme se v milevské smuteční obřadní síni v kostele sv. Jiljí rozloučili se Stanislavem Mužíkem. Za HC Milevsko 2010 se rozloučil Radek Kolín slovy:

„V sobotu 3. června ve věku 72 let opustil řady živých Stanislav Mužík. Zemřel náhle po vítězné tenisové čtyřhře, k níž nastoupil v Opařanech spolu s bývalým brankářem a kamarádem Juliem Maarem.

Celý život Stanislava Mužíka byl spjat se sportem. Začínal jako fotbalový brankář, byl vynikající hokejista, tenista, tenisový trenér a hokejový rozhodčí. Stanislav Mužík byl odchovancem Litvínova. V letech 1966-69 sehrál za Severočechy osm ligových utkání, vstřelil tři góly. Hokej hrál také na vojenské službě v Dukle Košice a Dukle Jihlava B. Následně patřil k dlouholetým oporám hokejového celku ZVVZ Milevsko. Zažil jako hráč největší úspěch v historii milevského hokeje, který se v závěru sezóny 1972 - 73 probojoval do kvalifikace o účast v nejvyšší soutěži, na postup v konkurenci týmů Chomutova, Vítkovic, Motoru Č. Budějovice a Zvolena však nedosáhl. Jako hráč nezkazil žádnou legraci, vytvářel v mužstvu kamarádské a sportovní klima a přinášel radost všem fanouškům a příznivcům ledního hokeje. Po Milevsku nastupoval v dresu Vimperku, Jindřichova Hradce a aktivní hráčskou kariéru zakončil v Táboře. Několik sezón působil jako hokejový rozhodčí v různých soutěžích. V posledních letech zastával na hokejích v Milevsku funkci pomocného rozhodčího v boxu časoměřičů. Už během hokejové kariéry se začal intenzivně věnovat tenisu a záhy se stal na dlouhá léta oporou milevského tenisu. Z hokeje si přinesl výbornou kondici, postřeh a houževnatost, ke kterým přidal dobrou tenisovou techniku a svojí pověstnou chytrost. Díky těmto vlastnostem dosahoval velmi dobrých výsledků na turnajích i v soutěžích tenisových družstev. Svým přístupem k tenisu, přátelskou povahou, ochotou a také humorem ovlivnil několik generací milevských tenistů a byl vždy oblíbeným partnerem jak aktivních, tak i začínajících hráčů nebo zasloužilých tenisových veteránů. Po skončení závodní kariéry se Stanislav Mužík začal věnovat trenérské činnosti, jíž zůstal věrný až do posledního dne svého života. “

 

Partneři klubu

Aktuality

V semifinále Strakonice

(14.3.2018 - 22:22) - Dnes byla ukončena poslední čtvrtfinálová série play-off Krajské ligy mužů. V rozhodujícím zápase zvítězil Český Krumlov nad Humpolcem 7:4 a postoupil do dalšího kola. To rovněž rozhodlo o složení semifinálových dvojic. Soupeřem Milevska bude vítězný tým po základní části Strakonice. Druhou dvojici tvoří Český Krumlov a Veselí nad Lužnicí. Semifinálové série začnou v pátek 16. března, odvety se hrají v neděli 18. března.

Julie Pejšová v repre.

(4.2.2018 - 20:46) - Odchovankyně milevského hokeje brankářka Julie Pejšová, která je na hostování HC Příbram figuruje v nominaci reprezentačního týmu dívek do šestnácti let, který se zúčastní Turnaje čtyř národů ve švýcarském Huttwilu od 16. do do 18. února.

Kraj Vysočina vítězem

(1.10.2017 - 15:42) - V turnaji tří výběrů krajů hráčů ročníku 2005, který se uskutečnil na milevském zimním stadionu, zvítězil Kraj Vysočina před výběrem Prahy a Jihočeským krajem. Více informací o turnaji naleznete zde.

Zrušení přípravy

(16.9.2017 - 09:31) - Vedení HC Milevsko 2010 se omlouvá svým fanouškům za zrušení dnešního přípravného utkání. Tým Sokol Radomyšl se včera večer z utkání omluvil z důvodu velké marodky.
 
 
 
Copyright © 2018 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál