Milevští vyhráli gólem 13. vteřin před sirénou.

Milevští v ochuzené sestavě po utkání ve Vimperku nastoupili do derby s chutí a cílem se o výsledek bojovat. Na obdrženou branku v oslabení domácí rychle odpověděli a skóre srovnali za minutu deset vteřin. Domácí hráli zodpovědně a trpělivě. Vítěznou branku dokázali vstřelit třináct vteřin před závěrečnou sirénou, když se již trenéři připravovali na prodloužení.

30.9.2017 | Jaroslav Kolář

3.kolo, sobota 30.9.2017
HC Milevsko 2010 - HC Tábor
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Bílek (Buriánek, Radosta), 60. Kořánek (Bláha, Suchan) - 17. Hastrman (Kratochvíl). Rozhodčí: Trnka - Bělohlav, Ruprecht. Vyloučení: 3:6 navíc Kořánek (Milevsko) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 370. Střely na branku: 46:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Milevsko 2010: Kolář - Štych, Čunát, Hošek, A.Hájek, Bartůněk, Votruba - Suchan, Bláha, Kořánek - Bílek, Radosta, Fořt - Sláma, Pouch, Buriánek
HC Tábor: Lekeš - Růžek, Bouška, Hastrman, F.Hubáček, Dudák, Hlaváč, Brabec - D.Hubáček, Kadilak, Prštický - Pospíchal, Kratochvíl, Drda - Jelínek, Martin Novák, Syrovátka

Milevsko po velmi vypjatém utkání ve Vimperku nastoupilo na domácím ledě proti rezervě Tábora. Jelikož byly v duelu na Šumavě rozhodčími udebrány Pancovi, Novotnému a Havranovi registrační průkazky, nemohli k tomuto velmi atraktivnímu derby nastoupit. Kvůli doodpykávání trestu z minulé sezóny chyběl také Jakub Hamerle. Kvůli zranění a jiným povinnostem Jiří Müller, Aleš Nevolný a také Pavel Jíška. Milevsko však také poprvé v letošní sezoně představilo staronovou posilu v podobě Milana Bláhy, kterému nevyšlo angažmá v zahraničí.

Od začátku zápasu nastoupil v brance Jan Kolář a nutno dodat, že celé utkání předváděl velice kvalitní výkon, čímž zcela jistě potěšil všechny přihlížející. Milevsko od začátku na táborské doslova vlítlo, šance přibývala jen ta branka ne a ne padnout. I brankář kohoutů předváděl velice kvalitní výkon. Po několika výraznějších šancí se potvrdilo známé pravidlo. Nedáš, dostaneš. Táborský obránce Hastrman se dostal k puku a střelou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Domácí brankář neměl moc šancí tuto střelu vidět, neboť před ním stáli nejméně tři hráči. Netrvalo to však ani minutu a domácí dokázali odpovědět. Po skrumáži před brankářem Lekešem se díky nahrávce Martina Buriánka prosadil poprvé v sezóně Tomáš Bílek. Paradoxně táborský odchovanec. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:1.

Do druhého dějství nastoupily oba celky s cílem nechybovat. I kvůli tomu jsme mohli sledovat vyrovnanou prostřední část utkání. Oba celky si nějaké ty šance vypracovaly, ale brankáři byli vždy na svém místě. Na začátku třetí třetiny se pokračovalo v nezměněném duchu. Na obou mužstvech bylo znát, že minulý čtvrtek absolvovala těžká utkání. Milevsko zmiňovaný duel ve Vimperku. Tábor zase domácí derby s Veselím nad Lužnicí. Diváci opět mohli vidět šance na obou stranách, ale branka stále nepřicházela. Zhruba od padesáté minuty jako by milevští přepnuli na vyšší stupeň. Začali lépe bruslit a vypracovávali si čím dál tím větší šance. Právě i díky tomu se mohli třináct vteřin před koncem domácí fanoušci zaradovat. Hrdinou okamžiku se stal Milan Kořánek, který potvrdil svojí zkušenost a trefil v nelehké situaci odkrytou bránu.

Milevsko si po tomto duelu připsalo velice důležité tři body do tabulky, které se budou ve vyrovnané tabulce zajisté hodit. Je dobře, že dokázalo ve třech kolech urvat šest bodů, neboť právě úvod sezóny často rozhoduje o tom, jak se bude ročník vyvíjet. Zároveň toto vítězství pozvalo fanoušky na další domácí utkání. Jsme rádi, že derby přihlížela nejvyšší návštěva kola, a to konkrétně 370 diváků. Nyní milevští zajíždí do Pelhřimova, kde by si mělo připsat povinně další body. Pelhřimov se zatím nemůže na krajský přebor aklimatizovat a ve všech třech kolech dostal víc jak deset branek. Milevští hokejisté však moc dobře ví, že žádné utkání nelze podcenit a že bude potřeba hrát na sto procent.