Prohra na domácím ledě.

O vítězství hostů se v Milevsku rozhodovalo v podstatě v první polovině utkání. Domácí sice využili dvě přesilovky, ale po chybách dvakrát inkasovali v početní výhodě. Velká snaha domácích v poslední třetině o zvrat byla pokažena právě inkasování při početní výhodě a soupeř Milevsko dorazil při jeho hře bez brankáře.

14.10.2017 | Jaroslav Kolář

5.kolo, sobota 14.10.2017
HC Milevsko 2010 - OLH Spartak Soběslav
4:6 (0:2, 0:1, 4:3)
Branky a nahrávky: 41. Kořánek (Bláha, Suchan), 51. Čunát (Štych), 55. Suchan (Štych, Hamerle), 59. Bláha (Nevolný) - 16. Hraňo (Žákovský), 16. Máca (Šafář), 39. Kučera (Píha), 48. Pánek, 56. Píha (Hák), 60. Hák (Hraňo) . Rozhodčí: Vovčko - Mašek, Kubíček. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 365. Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.

HC Milevsko 2010: Panec - Štych, Čunát, Hošek, A.Hájek, Havran, Votruba - Suchan, Bláha, Kořánek - Nevolný, Radosta, Hamerle - Sláma, Fencl, Buriánek
OLH Spartak Soběslav: Křiklán - M. Karpíšek, Smíšek, Skalický, Sládek - Hraňo, Žákovský, Hák - Píha, Kučera, Pánek - Máca, Šafář

Milevsko do utkání nastoupilo bez Poucha, který nastoupil ve stejný čas za Písek v Českých Budějovicích. Chyběla také šestice Jíška, Fořt, Muller, Novotný, Bartůněk a Bílek. Do sestavy se naopak vrátil po problémech s ramenem Nevolný. Poprvé se domácím fanouškům představil Fencl, který svým výkonem milevské fanoušky rozhodně nezklamal. Soběslav na milevský led přijela pouze s dvanácti hráči. Chyběla i opora Točík a také novic v soběslavské sestavě Punčochář. Zápas začal v ospalém tempu, jako by snad k tomu přispělo pěkné venkovní počasí. Milevsko si hned v úvodu připravilo tři tutovky, bohužel i kvůli zbytečným nahrávkám navíc a také i kvůli smůle nedokázalo své šance využít a tak přišlo známé pravidlo. Nedáš, dostaneš. Hosté ujeli a jejich snajpr Hraňo dokázal svojí šanci suverénně využít. Brankář Panec mohl s jeho skvělou střelou těžko něco dělat. Aby toho nebylo málo, ve stejné minutě využil další zaváhání milevských hráčů Máca. Soběslav se tak zničehonic dostala do dvoubrankového vedení, aniž by si vytvořila nějaký tlak. Jejich produktivita byla skvělá, zatímco ta milevská byla velice špatná. Milevsko soupeře tlačilo, ale nedokázalo žádnou svou šanci proměnit.

Druhá třetina byla v jasné režii milevských, bohužel jen co se týče herní převahy. Soběslav se podstatě jen bránila a vyjížděla do rychlých protiútoků, s čímž měli domácí problémy. Zhruba od třicáté minuty zeleno-modří svého soupeře doslova mačkali. Hosté si museli dokonce vzít oddechový čas, aby měli čas znovu načerpat sílu. Přesto jejich bránění bylo pořád na dobré úrovni a Milevsko mohlo znovu jen litovat zmařených šancí. Tvrdé, ale doslova tvrdé potrestání přišlo ze strany Soběslavi na konci třetiny, kdy se za Spartak trefil Kučera a stav utkání byl 0:3. To by asi před utkáním čekal málokdo.

Do třetí třetiny nastoupilo Milevsko opět s náporem. Hosté už jen takticky vyhazovali puky do středního pásma a není se čemu divit, protože jim to po skvělém úvodu stačilo. Mírné korigování stavu přišlo hned v úvodu, kdy se gólově prosadil Milan Kořánek. Jenže přišla další zbytečná milevská chyba a hosté díky brance Pánka opět odskočili na dvě branky. Novou naději dal domácím v 51 minutě střelou od modré Milan Čunát. Ještě větší naději zajistil Jakub Suchan, který dokonce snížil na rozdíl jediné branky. Fanoušci zvyšovali své naděje, neboť viděli, jak milevské mužstvo svého soupeře doslova svírá v pásmu. Bohužel vše zhatila další chyba obrany. Po zbytečné ztrátě puku se do šance vřítil Píha a opět nekompromisně trestal. Poslední jiskřičku naděje návratu do utkání dal Milan Bláha, který minutu před koncem opět snížil na rozdíl jediné branky. Bohužel už to bylo k ničemu. Milevsko ještě zkusilo hru bez brankáře, jenže to ke kýženému vyrovnání nevedlo. Naopak hosté díky brance Háka definitivně rozhodli.

Milevsko neodehrálo dobré utkání. Sice svého soupeře od druhé třetiny tlačilo, ale nevyužité velké šance všechno zmařily. Milevsko se v úvodu letošní sezóny velice trápí s koncovkou. Na utkání přišla opět o něco vyšší návštěva než předchozí domácí kolo. 365 skvělých diváků, o to větší škoda je, že si domácí neodnesli z utkání tři body. Tento zápas je bude zcela jistě mrzet. Nezbývá nic jiného než zvednout hlavy a jít dál. Nyní čeká milevské hokejisty dvojkolo s Radomyšlí a s Jindřichovým Hradcem. Pokud budou chtít zeleno-modří napravit nepovedené domácí utkání, budou muset v obou utkáních uspět. Další ztráty by totiž znamenaly velký propad vyrovnanou tabulkou.