Milevsko padlo v Humpolci

Milevsko padlo v Humpolci. Hosté obdrželi 12 dvouminutových trestů, několikráte hráli ve třech proti 5 domácím. Humpolec bude patrně jeden den na špici tabulky.

2.12.2017 | Jaroslav Kolář

14.kolo, sobota 2.12.2017
TJ Jiskra Humpolec - HC Milevsko 2010
4:2 (2:0,1:2,1:0)
Branky a nahrávky: 7. D. Hřeben (T. Dvořák, Loučka), 17. T. Dvořák (Hurda, Loučka), 27. D. Hřeben (T. Dvořák, Hurda), 55. Mart. Jelínek – 24. J. Havran (Pouch), 30. Hamerle (Suchan, Radosta). Rozhodčí: Macák - Deim, Lang . Vyloučení: 7:12 navív Kořánek OT, Votuba 10 (oba Mil.). Využití: 2:1. V oslabení: . Diváci: 135. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 2:0,2:1,3:1,3:2,4:2.

TJ Jiskra Humpolec: Jan Zour – Zd. Jelínek, Loučka, Zadina, J. Šerák, Hurda – Brázda, D. Hřeben, T. Dvořák, Kavka, Mart. Jelínek, Hubata, Hendrych, Dolejš, Baxa.
HC Milevsko 2010: Panec – J. Havran, Čunát, A. Hájek, Jíška, T. Hošek, Votruba – Nevolný, Pouch, Kořánek, T. Novotný, Suchan, Hamerle, T. Bílek, Radosta, Pletka, Buriánek, Sláma.

Milevští odjížděli do Humpolce s vědomím velké důležitosti utkání. Dá se říci, že se hrálo o jednodenní vedení tabulky. Domácí tým je vždy na svém ledě velmi silný. Tak jako Milevsko měl před zápasem velmi slušnou sérii zápasů, ve kterých bodoval. Hosté začali aktivně, ve druhé minutě Radosta orazítkoval tyč za zády Zoura. V páté minutě vyjel z rohu Pouch a dobře zakončil bekhendem. Domácí však v sedmé minutě využili zaváhání Milevských a dostali se do vedení. Ve 12. Minutě hráli hosté přesilovku, ta trvala však velmi krátkou dobu. Do konce třetiny Milevští nehráli v pěti. Situace na ledě byla někdy nepřehledná, hosté hráli ve třech proti 4, následovala hra ve čtyřech. Další přesilovku domácí využili ke vstřelení své druhé branky v 17. minutě. Trenér hostů se o přestávce snažil tým zklidnit, upozorňoval na fauly. Hosté do třetiny vstoupili opět aktivně. Tentokráte se jim podařilo vstřelit branku. Havran prostřelil vše před sebou. Pro hosty přišla sprcha po dvou minutách, kdy si domácí vzali dvoubrankové vedení zpět. Hosté využili ve 29. minutě vylepšenou přesilovku, opět to bylo pouze o jednu branku. Hosté si vytvořili několik slibných šancí. Velkou a nepřekonatelnou překážkou byl Zour v brance Jiskry. Do třetí třetiny šli hosté s cílem srovnat skóre. Po faulu nefaulu byl Kořánek vyloučen na dvě minuty, za následné komentáře proti hlavnímu byl uložen osobní trest do konce utkání. Následné tři oslabení Milevští uhráli. Koncem 54. byl opět zvláště vyloučen Votruba za protesty vyfasoval ještě osobní desetiminutový trest. Tuto přesilovku dokázali domácí využít ke vstřelení své čtvrté branky. Hosté si vzali v čase 56,04 oddechový čas. V tomto čase zůstal na střídačce Milevský gólman. Hosté se pokoušeli něco s výsledkem udělat. Několik šancí však měli domácí. To poslední likvidoval Čunát, kdy letící puk vykopl. Hosté doplatili na mnoho trestných minut, které ji někdy dost přísně udělil hlavní rozhodčí. Domácí si udrželi neporazitelnost z posledních kol. Milevští po dohrávkách v neděli klesli na šestou příčku. Letošní ročník je tak vyrovnaný, že o umístění pro play-off se bude upřesňovat těsně před koncem soutěže. Za týden jedou Milevští do Tábora a nastane vánoční přestávka.