Milevští zanechali body v Jindřichově Hradci.

Milevští velmi nešťastně začali utkání vlastní brankou. Velmi nepříznivé skóre 3:0 po první třetině v druhém dějství srovnali. Bohužel jim opět nevyšel začátek třetí třetiny. Na dva slepené góly sice odpověděli, ale na srovnání již nebyly síly. Hosty v samotném závěru srazilo dvojnásobné vyloučení. Domácí s početní výhodě pečetili své vítězství.

4.12.2016 | Jaroslav Kolář

11.kolo, neděle 4.12.2016
HC Slavoj Žirovnice - HC Milevsko 2010
6:4 (3:0, 0:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 9. Heřmánek, 16. Fiedler (Sviták, Ondřej), 20. Ondřej (Fiedler), 43. Stach (Ondřej, Ištvánik), 46. Navrátil (Heřmánek), 60. Sviták (Fiedler, Ondřej - 23. Radosta (Nevolný), 36. Hamerle (Jíška), 40. Hošek (Novotný), 52. Radosta (Nevolný, Müller) . Rozhodčí: Urban - Brůha, Strnad. Vyloučení: 7:6 navíc Jon OK (Žir). Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 106. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4.

HC Slavoj Žirovnice: Houdek,(Zika) - Jon, Ištvánik, Koláček, Kubín, Fiedler - Jasanský, Stach, Heřmánek, Ondřej, Navrátil, Gurka, Tomšík, Sviták, Švihálek
HC Milevsko 2010: Žilinčík (Kolář) - Čunát, Hájek, Jíška, Hošek, Votruba, Havran - Fořt, Müller, Polodna - Novotný, Hamerle, Sláma - Radosta, Pouch, Nevolný

Milevští začali velmi nešťastně. Vyražený puk se od beka odrazil za záda Žilinčíka. Branka padla za hry 4:4. Domácí byli pomalu u každého puku dříve. Milevským dělala problém rozehrávka v obranném pásmu. Domácí dokázali využít svoji v podstatě druhou přesilovku k navýšení svého vedení. V obraně zahrál a odvrátil třetí branku Jíška, když puk ležící za Žilinčíkem stačil strčit do jeho výstroje. Bohužel třetí branka přece jenom přišla a to pět vteřin před sirénou. Domácí opět využily zaváhání milevské obrany. Do druhé třetiny vstoupili Milevští aktivněji. Začátkem 23., minuty po velmi rychlé, pěkné akci skóroval Radosta. Dokonale využil přihrávku z hole Nevolného. Branka hostům pomohla, byli v těchto chvílích aktivnější. Druhá branka padla z hole Hamerleho po přihrávce od obránce Jíšky. V závěru druhé třetiny domácí hráli přesilovku, Milevští se dostali do jejich obranného pásma a střela Hoška se ujala a skóre bylo srovnáno. Těsně před sirénou měl velkou šanci na obrátku Pouch, bohužel minul. Začátek třetí třetiny ovšem patřil opět domácím. Na dvě slepené branky ve 43. a začátkem 45 minuty Milevští odpověděli kontraktním gólem Radosty. Na srovnání skóre již neměli síly, a v závěru snahu vše ukončilo dvojnásobné vyloučení, to domácí dokázali ještě využít ke vstřelení pojišťovací branky.

Milevští zahájili prosincové výjezdy prohrou na horkém ledě. Je třeba se rychle zotavit a připravit na další velmi nepříjemné utkání v Telči. HC Milevsko 2010 je po první polovině soutěže na druhém místě, když prohráli tři utkání. Je to velmi příznivé, ale jak jsem již před začátkem soutěže říkal v jihočeském kraji není slabý soupeř. Jednotlivá utkání to ukazují. Tým se musí rychle regenerovat a připravit na další boje.