V prvním čtvrtfinálovém utkání Milevsko zvítězilo.

Milevským se podařilo tým Žirovnice na jejich domácím ledě porazit. Z Jindřichova Hradce si přivezli dvoubrankové vedení pro odvetné utkání.

11.3.2017 | Jaroslav Kolář

ČF1, pátek 10.3.2017
HC Slavoj Žirovnice - HC Milevsko 2010
1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Gurka (Tomšík) - 3. Polodna, 4. Pouch (Hájek A.), 22. Fořt (Sláma). Rozhodčí: Stach, Urban - Deim, Kubíček. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 36:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC Slavoj Žirovnice: Houdek -Jon, Popelka, Ištvánik, Chmel, Koláček, KUbín, Fieler - Jasanský, Stach, Heřmánek, Kalvas, Navrátil, Gurka, Tomšík, Ondřej, Sviták, Švihálek, Košťál
HC Milevsko 2010: Žilinčík - Štych,Jíška, Mikš, od 21. min Čunát, Hájek, Votruba, Havran - Hamerle, Radosta, POlodna - Fořt, Müller, Sláma - Novotný Pouch, Nevolný

Milevští odjížděli do Jindřichova Hradce s vědomím, že utkání posledního kola základní části se opakovat nemusí. Byli si vědomi velké síly domácího týmu, který byl kompletní. Hosté do utkání vstoupili velmi aktivně. Když při prvním střídání zahrozili před brankou Houdka. Žilinčík musel vážněji zasahovat po dvou minutách hry, kdy do své výstroje ukryl střelu z mezikruží. Po buly se hosté dostali do protiútoku a Polodna dostal svůj tým do vedení přesnou střelou. Po necelé minutě Pouch dokonale využil přihrávku Hájka a bylo z toho vedení 2:0 pro milevské barvy. Hosté byli aktivní a domácí se těžko dostávali na puk. Do hry je dostala přesilovka, která následovala po faulu nefaulu Jíšky. Milevští velmi dobře bránili a domácí v podstatě nepustili ke střele. Čtyřicet vteřin před koncem přesilovky se domácí dopustili zakázaného uvolnění a vhazovalo se u nich v pásmu. Novotný velmi dobře vyhodil přes všech čáry a milevští si mohli oddechnout. Koncem 12. minuty Žilinčík chytá nebezpečnou střelu z vrcholu kruhu. Při přesilovce hostů si vytvořili několik šancí, ale bez brankového využití. Milevská obrana propadla, ale samostatný nájezd Žilinčík vytlačil mimo tyče. Domácí se branky dočkali začátkem 16. minuty. 4.minuty před sirénou, při nepřehledné situaci před Žilinčíkem, se gólman dobře orientoval a puk schoval pro lapačku. V závěru první třetiny vyslal dvě pěkné a dobře mířené střely Hamerle. Do kabin šli hosté radostněji. Hned v úvodu druhého dějství se hosté ujali opět dvoubrankového vedení. Fořt se dobře zorientoval a nedal Houdkovi šanci. Asistence připsána Slámovi. Milevští opět několikrát svého soupeře uvěznili v jejich pásmu. V páté minutě hostující obrana udělala chybu, ale domácí opět ztroskotali na milevském gólmanovi, který puk vytyčoval do sítě. Po několika minutách trochu vzpláli emoce na ledě i v hledišti, když hlavní neuznal zcela regulérní branku Milevských. Proti střele Hájka vytáhl Houdek zákrok lapačkou. V závěru druhé třetiny bylo více živo na trestných lavicích, než na ledě. Střelu, která by pravděpodobně šla do branky vyhlavičkoval Žilinčík a opět tým podržel. Po siréně, která ukončila druhou třetinu bola větší spokojenost v kabině hostů. V úvodu třetího dějství se domácí ubránili ve zbytku oslabení. Ve 44. minutě si pro faul dojel Radosta. Dlouho milevští útočníci neměli šanci skórovat. Síly na ledě se vyrovnali. Milevští v podstatě od toho okamžiku do konce třetiny mnoho času v pěti neodehráli. Po faulu na Votrubu, kdy se objevila opět krev v jeho obličeji, svitla naděje dlouhodobějšího tlaku na branku domácích. To se pro opětovné vyloučení hostů nekonalo. Milevští však tyto chvilky přečkali. Velmi poctivě a s velkým nasazením bránili. Podařilo se útoky domácích eliminovat a tým své dvoubrankové vedení uhájit. Z Jindřichova Hradce tým přivezl dvoubrankové vedení pro odvetu, která se hraje na milevském zimním stadionu v neděli od 17,00 hodin. Přijďte náš tým povzbudit.