logo

Milevsko ve skupině Střed

Milevsko ve skupině Střed
30.05.2011, Radek Kolín

Pondělní druholigový aktiv rozhodl o prozatímním složení jednotlivých skupin třetí nejvyšší české hokejové soutěže. HC Milevsko 2010 zůstává dle prvního rozdělení pro nadcházející ročník ve skupině Střed, kde mu oproti předchozímu budou novými soupeři týmy Písku, který se vrací po ročním působení z 1. ligy a nově také dva účastníci z loňské skupiny Východ Technika Brno a Břeclav. Skupinu Střed naopak opustil její nejsevernější účastník Trutnov, jenž byl přeřazen do skupiny Západ. Nad složením skupin se však stále vznáší několik nejasností.

 

Definitivní složení skupin musí ještě posvětit výkonný výbor ČSLH, který zasedá ve čtvrtek. Nad účastí některých týmů ve 2. lize se totiž se stále vznáší otazník. Přihlášku pro účast v příští sezóně podalo celkem 34 klubů (v minulé sezóně odehrálo 2. ligu 35 týmů). Účast ve 2. lize si vybojovaly Strakonice. Ty však neměly o účast zájem a postoupily tedy své místo Bílině. Výkonný výbor ČSLH však tento převod práv zamítl. Tím tedy přišla 2. liga o jedno účastnické místo. Definitivní není ani účast Techniky Brno a Klatov. Oba celky sice podaly přihlášku do soutěže, ale dosud neuhradily startovné, i když v případě Techniky se jedná spíše o formální záležitost. Navíc není jisté, zda ve 2. lize bude působit Chrudim, která sice podala přihlášku a zaplatila startovné, ale její účast je poměrně nepravděpodobná a je dosti možné, že její licence bude postoupena Bílině, která má o působení ve 2. lize eminentní zájem. Spekulacím nahrává i zařazení Chrudimi do skupiny Západ.

Na inovovaném složení jednotlivých skupin pro nadcházející druholigový ročník měl největší vliv návrh Moravských týmů. Původně navržený model dvaceti týmů v české části soutěže (dvě skupiny po deseti) a čtrnácti na Moravě byl na požadavek všech 14 celků navrhované skupiny Východ změněn. Moravské celky chtějí hrát co nejvíce zápasů a proto preferovaly skupinu s dvanácti účastníky, s tím, že by Břeclav a Technika Brno hrály ve skupině Střed. S tím souhlasily oba zmíněné kluby a většinou i kluby ze skupiny Střed. Do skupin Střed a Západ potom zbývalo rozdělit 22 týmů (včetně nejistých Klatov a Chrudimi). Pokud do 2. ligy nastoupí oba týmy, měl by být jeden z týmů ze skupiny Střed přesunut do skupiny Západ, aby tak obě měly 11 účastníků. Pokud nenastoupí ani jeden tým, budou mít skupiny Střed a Západ po 10 týmech. Pokud bude hrát pouze jeden z těchto týmu, bude se v jedné ze skupin hrát v lichém počtu 11 účastníků.

Prozatímní rozdělení jednotlivých skupin:

Skupina Západ: Řisuty, Klášterec, Sokolov, Jablonec, Děčín, Kobra Praha, Roudnice, Trutnov, Klatovy (???), Bílina (licence z Chrudimi?) + jeden celek ze skupiny Střed podle dojezdových vzdáleností.

Skupina Střed: Kolín, Kutná Hora, Nymburk, Benešov, Chotěboř, Žďár, Pelhřimov, Milevsko, Jindřichův Hradec, Písek, Technika Brno, Břeclav.

Skupina Východ: Opava, Orlová, Havířov, Frýdek Místek, Nový Jičín, Vsetín, Valašské Meziříčí, Šternberk, Přerov, Prostějov, Uherské Hradiště, Hodonín.

Hrací systém soutěže se zásadně nemění. Základní skupina čítá celkem 44 resp. 40 kol, v rámci kterých se utká každý s každým čtyřikrát (doma - venku - doma - venku). Prvních osm mužstev postoupí do play-off, poslední mužstvo bude čekat baráž o udržení v soutěži. Změna nastává v play-off, které se bude hrát na 3 vítězná utkání. Základní část začíná o víkendu 10. /11. září a končí ve středu 15.2. 2012. První polovinu soutěže budou hrát domácí v tmavých dresech a hosté ve světlých, druhou polovinu obráceně, play-off opět domácí v tmavých. Helmy nemusí být stejné barvy a brankář nemusí mít stejnou barvu kalhot. Platí i nadále výjimka na rozměry brankářské výstroje.


O případných změnách budete informováni.
 

Partneři klubu

Aktuality

Změna trenérské dvojice

(02.10.2020 - 20:23) - Pátečním tréninkem převzali mladší žáky HC Milevsko 2010, kteří nastupují druhým rokem v Plzeňsko-jihočeské lize, noví trenéři Ondřej Mertl (současně kouč A týmu mužů) a Jan Polata . Sedmadvacetiletý místní odchovanec, který si během své aktivní hráčské kariéry zahrál i v Rakousku nebo na Slovensku, už se v Milevsku věnoval předcházející sezony dovednostním tréninkům techniky bruslení, nyní bude poprvé plnohodnotně asistentem u své kategorie.

Zápas 1.kola odložen

(16.09.2020 - 09:55) - Zápas 1. kola Krajské ligy mužů, ve kterém měl HC Milevsko 2010 nastoupit proti týmu Slavoj Český Krumlov, byl odložen. Stalo se tak na základě žádosti Slavoje Český Krumlov z důvodu zranění a nemoci. Utkání plánované na sobotu 19. září se uskuteční v náhradním termínu.

S Pískem zrušeno

(25.08.2020 - 18:24) - Přípravné utkání s IHC Písek naplánované na 2.9.2020 v Písku bylo po dohodě klubů zrušeno.

Dohrávka 5.kola

(22.12.2019 - 21:19) - HC Milevsko 2010 sehraje odložené utkáni se Sokolem Radomyšl 28. prosince 2019 od 13,00 na píseckém zimním stadionu. Přijeďte tým podpořit.
 
 
 
Copyright © 2013 - 2021 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál