logo

Závěrečné hodnocení „A“ týmu

Závěrečné hodnocení „A“ týmu
29.04.2012, Radek Kolín

V sezóně 2011/2012 II. ligy – skupiny Západ skončil HC Milevsko 2010 na velmi dobrém 4. místě tabulky se ziskem 57 bodů při aktivním skóre 135:129 a zajistil si tak postup do play-off. Stejně jako v předchozí sezóně šel tým do prvního kola vyřazovacích bojů ze čtvrté pozice proti pátému celku tabulky, kterým byl Děčín. Tentokrát však milevský celek neuspěl a vypadl hned v 1. kole play-off.

 

Milevsko znovu putovalo mezi skupinami

Jak je bohužel v posledních letech obvyklé, znovu docházelo během letní přestávky k přesunu některých týmů mezi skupinami. Milevsko si to tak po roce zažilo znovu. Zatímco vloni bylo nejprve zařazeno do skupiny Západ a následně přesunuto do skupiny Střed, letos prošlo cestou opačnou. Nejprve zůstalo HC Milevsko 2010 po druholigovém aktivu ve skupině Střed. Na složení jednotlivých skupin měl však od začátku největší vliv návrh Moravských týmů, které preferovaly skupinu Východ s dvanácti účastníky. Zbylé celky z Moravy pak byly odsunuty do skupiny Střed. Následně však došlo k převodu některých druholigových ale i prvoligových licencí, přičemž hlavně postoupení licence z Roudnice na severomoravskou Porubu znovu výrazně zamíchalo složením skupin. Rázem tak bylo ve skupině Východ 13 účastníků a další z nich tak musel do Středu. Milevsko tím pádem bylo nakonec vytlačeno do skupiny Západ. Ani Morava však nedosáhla svého. Před zahájením soutěže odstoupil ze skupiny Východ Šternberk a tak zde zbylo jen 11 účastníků. Stejně na tom byla i skupina Střed, na Západě působilo 10 týmů.

Alespoň že hrací systém soutěže zůstal zachován. Ve skupině Západ základní skupina čítala celkem 36 kol, v rámci kterých se utkal každý s každým čtyřikrát (doma - venku - doma - venku). Prvních osm mužstev postoupilo do play-off, pro tým na devátém místě sezóna skončila a poslední mužstvo čekala baráž o udržení v soutěži.

Základní část

I přes přesun do jiné druholigové skupiny tak Milevsko dosáhlo stejného umístění v základní části, jako když v předchozí sezóně bylo účastníkem skupiny Střed. Většina soupeřů byla pro Milevsko neznámou, ale nijak se to na úvod soutěže neprojevilo. Hned v 1. kole zvítězilo Milevsko v Klatovech a tuto výhru následně potvrdilo i domácím vítězným duelem s Děčínem. Pak přišla sice prohra v Klášterci, ale i nadále Milevsko pravidelně bodovalo a to hlavně v domácím prostředí, kde v 1. čtvrtině ztratilo jen dva body za prohru v prodloužení. Nakonec z toho byl zisk 14 bodů v první části. Ještě lépe se vedlo Milevsku v jejím druhém pokračování. V té získalo 18 bodů a jen ve dvou zápasech nebodovalo. Třetí díl základní části přinesl naopak Milevsku velký výsledkový propad. Dosáhlo v ní jen jediného plnobodového vítězství! Bodů posbíralo pouze 8 a jen díky zisku z předchozích čtvrtin se stále drželo v horní polovině tabulky. Ani úvod poslední čtvrtiny základní části nepřinesl žádné náznaky zlepšení, když se ve čtyřech zápasech Milevsko získalo jen 2 body a postupně začalo v pořadí propadat. Zlepšení však nastalo v pravý čas. V posledních pěti duelech už Milevsko neztratilo ani bod a díky mohutnému finiši se opět propracovalo na kýžené 4. místo tabulky.

Vyřazovací boje

Čtvrté pořadí zajistilo nejen účast v play-off, ale navíc i výhodu odehrání prvního event. rozhodujícího utkání série na svém ledě. První kolo bylo tentokrát odehráno na 3 vítězné zápasy. Ve vyřazovacích bojích byl Milevsku v 1. kole soupeřem HC Děčín, jenž obsadil 5. pozici v pořadí skupiny Západ. Pro Milevsko to byl nejvzdálenější soupeř ze všech možných. Narazily na sebe tak týmy, které v závěrečném díle základní části prokazovaly velmi dobrou výkonnost. To platilo zejména o Děčínu, který ve čtvrté čtvrtině získal 19 bodů do tabulky za šest výher v základní hrací době a jeden bod za prohru v prodloužení. Neuspěl pouze na ledech doma těžko porazitelných Klášterce a Jablonce, když v obou případech zaostal jen o gól. Svoji výbornou formu Děčín potvrdil i v play-off, kde nejprve přešel přes Milevsko, pak přes Kobru a ve finále skupiny Západ potrápil i favorizovaný Klášterec. V sérii mezi Milevskem a Děčínem vyšel lépe vstup Milevsku, které v domácím prostředí zdolalo Děčín 4:2. Byla tak však výhra jediná. V dalších třech duelech byl lepším týmem Děčín a zaslouženě postoupil do dalšího kola.

Řečí čísel

Řečí čísel dosáhlo Milevsko v zápasech základní části úspěšnosti 53 %. Dařilo se mu hlavně v domácím prostředí, kde získalo 70% možných bodů. Na ledech soupeřů se Milevsku vedlo o poznání hůře a nakonec z toho byla úspěšnost 35 %. V hodnocení domácích a venkovních zápasů však shodně obsadilo 5. místo v tabulce. Milevsko dosáhlo v základní části aktivního skóre 135:129, což v průměru představuje 3,8 gólů vstřelených a 3,6 gólů inkasovaných na zápas. Bylo tak 4. nejméně inkasujícím týmem, zato však až 6. nejvíce skórujícím a to ještě se stejným počtem gólů jako Děčín. Milevsko vyslalo na bránu svých soupeřů o 170 více střel, než oni na milevskou. Úspěšnosti střelby k poměru vstřelených gólů však byla jen 10,1%. V bilanci využívání přesilových her dosáhl náš tým úspěšnosti solidních 19,4%, přičemž lépe si vedl při využívání početních výhod na ledech soupeřů s výbornou bilancí 21,8%. Ve výčtu ubráněných přesilovek neinkasoval tým v 81 % a to při průměrném počtu 6 našich vyloučených hráčů na zápas. Zde měli milevští hokejisté naopak lepší bilanci v domácím prostředí, kde ubránili 83,5 % soupeřových přesilovek.

Závěrečné hodnocení

Celkově lze sezónu 2011/2012 hodnotit jako poměrně úspěšnou. Mužstvo zvládlo přeřazení do skupiny Západ i s tím spojené mnohem náročnější cestování. V základní části tým splnil předsezónní cíle a obsadil i přes krizi v druhé polovině soutěže 4. místo, když se po převážnou většinu pohyboval na příčkách v první polovině tabulky. V play-off se však přeci jen očekával postup alespoň přes první kolo, i když v sérii mezi 4. a 5. týmem tabulky nelze hledat vyloženého favorita. Milevsko navíc narazilo na soupeře se skvěle načasovanou formou. Přesto však způsob, jakým Děčínu podlehlo, zklamal.
Milevsko se znovu muselo v sezóně potýkat se značnou marodkou. V dresu „A“ týmu se představilo hned 32 hráčů, ale jen 5 z nich odehrálo plný počet zápasů. Pozitivem je, že se i díky nasazení většího počtu hráčů podařilo do týmu zabudovat další mladé hokejisty bez druholigových zkušeností a vytvořit kostru týmu do budoucích sezón. Nezbývá než popřát vedení, hráčům, fanouškům a celému milevskému hokeji, v této sportu nepříznivé době, mnoho úspěchu pro sezónu příští, aby se podařilo dosáhnout podobných úspěchů, anebo ještě lépe postavení a pověst tohoto nejpopulárnějšího a nejúspěšnějšího milevského sportu vylepšit.

 

Partneři klubu

Aktuality

Změna trenérské dvojice

(02.10.2020 - 20:23) - Pátečním tréninkem převzali mladší žáky HC Milevsko 2010, kteří nastupují druhým rokem v Plzeňsko-jihočeské lize, noví trenéři Ondřej Mertl (současně kouč A týmu mužů) a Jan Polata . Sedmadvacetiletý místní odchovanec, který si během své aktivní hráčské kariéry zahrál i v Rakousku nebo na Slovensku, už se v Milevsku věnoval předcházející sezony dovednostním tréninkům techniky bruslení, nyní bude poprvé plnohodnotně asistentem u své kategorie.

Zápas 1.kola odložen

(16.09.2020 - 09:55) - Zápas 1. kola Krajské ligy mužů, ve kterém měl HC Milevsko 2010 nastoupit proti týmu Slavoj Český Krumlov, byl odložen. Stalo se tak na základě žádosti Slavoje Český Krumlov z důvodu zranění a nemoci. Utkání plánované na sobotu 19. září se uskuteční v náhradním termínu.

S Pískem zrušeno

(25.08.2020 - 18:24) - Přípravné utkání s IHC Písek naplánované na 2.9.2020 v Písku bylo po dohodě klubů zrušeno.

Dohrávka 5.kola

(22.12.2019 - 21:19) - HC Milevsko 2010 sehraje odložené utkáni se Sokolem Radomyšl 28. prosince 2019 od 13,00 na píseckém zimním stadionu. Přijeďte tým podpořit.
 
 
 
Copyright © 2013 - 2021 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál