logo

Poprvé ve středu

Poprvé ve středu
24.09.2013, Radek Kolín

Po dvou úvodních víkendových kolech se skupina Západ II. ligy bude hrát poprvé v letošní sezóně i v pracovní den. Ve 3. kole hostí HC Milevsko 2010 na svém ledě NED Hockey Nymburk.

 

Nymburk v loňské sezóně skončil na 5. místě tabulky skupiny Střed. Po celou sezónu si udržoval stabilní výkonnost a body dokázal sbírat jak v domácím prostředí, tak na ledech soupeřů. To dokazuje i 5. příčka v tabulce v hodnocení domácích i venkovních zápasů. Nymburk měl už dobrý vstup do soutěže, když poprvé vyšel bodově naprázdno až v 6. kole. V prvních pěti kolech vždy získal alespoň bod, když hned třikrát dovedl utkání do samostatných nájezdů. To se mu v sezóně povedlo celkem devětkrát. Konečné 5. místo v tabulce znamenalo, že v play-off narazil na 4. celek v pořadí Kolín, tedy na svého nejbližšího soupeře a největšího rivala. Byla to hodně divoká série. Oba týmy si držely výhodu domácího prostředí, kde zcela dominovaly. Nymburk například prohrál 3. zápas v Kolíně 3:8, aby o dva dny později ve 4. utkání rozebral svého soupeře 10:1. Výhoda domácího prostředí se nakonec ukázala jako rozhodující, když Kolín v 5. zápase zvítězil nad Nymburkem 6:3 a postoupil do dalších bojů.

Přípravné zápasy

V přípravném období sehrál Nymburk sedm zápasů. V prvních dvou zápasech nastoupil na ledech soupeřů a v obou o gól prohrál. Nymburk se v přípravě střetl i se zahraničním mužstvem, když změřil síly se švýcarským týmem HC Biasca. Toto utkání mělo jednoznačný průběh a po dohodě obou klubů bylo za stavu 8:0 pro Středočechy předčasně ukončeno. Ve zbylých přípravných zápasech nastoupil Nymburk v domácím prostředí. Nejprve remizoval s Kobrou a pak následovaly tři výhry. S juniorkou Pardubic, Vrchlabím a v generálce pak vítězství nad účastníkem krajského přeboru HC Poděbrady.

Výsledky přípravných zápasů Nymburku:
Jablonec - Nymburk 5:4
Kobra - Nymburk 6:5
Biasca - Nymburk 0:8 ukončeno v čase 49:36 po dohodě obou klubů
Nymburk - Kobra 4:4
Nymburk - JUN Pardubice 8:7
Nymburk - Vrchlabí 3:2
Nymburk - Poděbrady 11:6

Soupiska soupeře

Oproti minulé sezóně došlo v nymburském týmu k několika odchodům, i když hlavní opory zůstaly. Skončila hned šestice hráčů, která byla v Nymburce na hostování z Mladé Boleslavi anebo například obránce David Sem. Za ně však přišly více než adekvátní náhrady. Mezi nejznámější rozhodně patří dva navrátilci dlouholetý prvoligový harcovník útočník Lukáš Král (naposledy Benátky) a obránce Ondřej Kříž (Litoměřice). Oporou by měl být i Stanislav Eis (Kobra Praha) a Martin Dulovec, který se do Nymburka vrací ze zahraničního angažmá. Na střídavý start bude za Nymburk nastupovat i několik juniorů z Pardubic.

Sestava Nymburka z minulého kola ze zápasu s Pelhřimovem:
Nymburk: Bílek – Procházka, Kříž, Šefl, Dvořák, Kulich, Cicvárek, Kozák – Šimek, Král, Stehlík – Bičiště, Sedlák, Dulovec – Tregl, Eis, Toma – Němeček, Chvojka, Martinec

Před zápasem

Nymburk jako jediný z týmů skupiny Západ nastoupil v prvních dvou kolech v obou zápasech v domácím prostředí. Nevytěžil však z toho ani bod. Oba zápasy prohrál o dva góly. Na úvod nestačil na Kolín 5:7. Ten se po gólu v první třetině dostal v další části postupně až do vedení 4:0. Nymburk pak dokázal snížit na rozdíl jednoho gólu, ale Kolín dalšími třemi góly opět ve skóre odskočil. V zápase s Pelhřimovem měl Nymburk skvělý vstup do zápasu, když dvakrát skóroval během 3. minuty. Pelhřimov však přišel se stejnou odpovědí, kdy se dvakrát prosadil v 9. minutě. I tak šel Nymburk gólem z poslední minuty první třetiny na první přestávku s vedením. A stejně tomu bylo i před závěrečným dějstvím, když se v prostřední části prosadily oba celky jednou. V poslední třetině však přišel zvrat. Pelhřimov skóroval třikrát a utrhl vítězství pro sebe po výsledku 4:6.
První dva zápasy Milevska se musely rozhodovat až v samostatných nájezdech. Po domácí výhře nad Moravskými Budějovicemi tomu tak bylo i zápase v Bílině. V duelu s Nymburkem bude chtít Milevsko poprvé bodovat i naplno. S týmem prahnoucím po prvním bodovém zisku ho ale čeká těžký úkol. Začátek zápasu je od 18:00.

 

Partneři klubu

Aktuality

Změna trenérské dvojice

(02.10.2020 - 20:23) - Pátečním tréninkem převzali mladší žáky HC Milevsko 2010, kteří nastupují druhým rokem v Plzeňsko-jihočeské lize, noví trenéři Ondřej Mertl (současně kouč A týmu mužů) a Jan Polata . Sedmadvacetiletý místní odchovanec, který si během své aktivní hráčské kariéry zahrál i v Rakousku nebo na Slovensku, už se v Milevsku věnoval předcházející sezony dovednostním tréninkům techniky bruslení, nyní bude poprvé plnohodnotně asistentem u své kategorie.

Zápas 1.kola odložen

(16.09.2020 - 09:55) - Zápas 1. kola Krajské ligy mužů, ve kterém měl HC Milevsko 2010 nastoupit proti týmu Slavoj Český Krumlov, byl odložen. Stalo se tak na základě žádosti Slavoje Český Krumlov z důvodu zranění a nemoci. Utkání plánované na sobotu 19. září se uskuteční v náhradním termínu.

S Pískem zrušeno

(25.08.2020 - 18:24) - Přípravné utkání s IHC Písek naplánované na 2.9.2020 v Písku bylo po dohodě klubů zrušeno.

Dohrávka 5.kola

(22.12.2019 - 21:19) - HC Milevsko 2010 sehraje odložené utkáni se Sokolem Radomyšl 28. prosince 2019 od 13,00 na píseckém zimním stadionu. Přijeďte tým podpořit.
 
 
 
Copyright © 2013 - 2021 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál