Doma Milevsko zahájí s Humpolcem

01.10.2020, Radek Kolín

Poprvé se mělo Milevsko představit v domácím prostředí v utkání 1. kola proti Českému Krumlovu. Tento zápas však byl na základě soupeřova požadavku odložen. Domácí premiéru sezóny 2020/2021 si tak Milevsko odbude v zápase 3. kola proti týmu Jiskra Humpolec.

V minulé sezóně dosáhl Humpolec jednoho z nejlepších výsledků svého dosavadního působení v Jihočeské krajské lize mužů, když skončil po základní části na 4. místě tabulky. V následném play-off byl vyřazen Soběslaví po výsledku 1:2 na zápasy. Vyřazovací boje Humpolec zahájil domácí výhrou 2:1 po prodloužení. Odveta patřila Soběslavi po jasné výhře 9:3 a stejný tým opanoval i rozhodující zápas v Humpolci po výsledku 3:7 z pohledu Humpolce.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

V obou vzájemných zápasech minulé sezóny byl úspěšnější Humpolec. V zahajovacím utkání zvítězil v Milevsku 7:4. Milevsko sice do zápasu vstoupilo dobře, když si vypracovalo vedení 2:0. Soupeř však ještě v první třetině snížil a v prostředním dějství postupně otočil na 2:4 ve svůj prospěch. Milevsko sice dokázalo vyrovnat, ale Humpolec hned vzápětí šel znovu do vedení, na které již Milevsko odpovědět nedokázalo a naopak ještě dvakrát inkasovalo.
Humpolec byl úspěšnější i v domácí odvetě po výhře 8:6. Milevsko sice inkasovalo gól hned v první minutě, ale následně dokázalo jít do vedení 2:1. Humpolec však ještě v prvním dějství získal vedení znovu na svou stranu a na první přestávku se tak šlo za stavu 3:2 pro domácí. Domácí náskok pak postupně narostl na rozdíl 3 gólů. Milevsko se hned třikrát dokázalo přiblížit na rozdíl jedné branky, ale Humpolec vždy dokázal odskočit.

Před zápasem

V dosavadních 2 kolech letošního ročníku Milevsko i Humpolec nastoupilo pouze jednou, když druhé zápasy byly u obou týmů odloženy. Humpolec měl vstup do soutěže úspěšnější, když zvítězil ve Vimperku 3:2. Tam se Humpolec dostal do vedení, ale Vimperk v první třetině vyrovnal a po polovině zápasu šel do vedení. Humpolec na konci druhé části srovnal a čtyři minuty před koncem zasadil domácím rozhodující úder. Zápas 2. kola Humpolce proti Radomyšli byl odložen.

Sestava Humpolce z 1. kola ze zápasu ve Vimperku:
Humpolec: Jan Zour – Zadina, Rubner, Hurda, Š. Prokop, Brychta – M. Jelínek, Lazorišák, T. Dvořák, Kulík, Daňhel, Hendrych, Hynek, Hubata

Milevsko naopak na žádost Českého Krumlova odložilo zápas 1. kola a tak se ke svému úvodnímu soutěžnímu utkání nastoupilo na ledě favorizovaného Pelhřimova, kde po vyrovnaném boji podlehlo 1:3. Na vedení domácích z první části Milevsko odpovědělo na konci té druhé. Rozhodující gól inkasovalo dvě minuty před koncem. V duelu s Humpolcem bude chtít Milevsko poprvé bodovat. Začátek pátečního zápasu je od 19:00.