logo

Hodnocení sezóny 2017-18

Hodnocení sezóny 2017-18
15.04.2018, Jaroslav Kolář

Skončila sezóna 2017-18. Výkonný výbor již připravuje sezónu novou.

 
1. Vlajkovou lodí každého klubu je A tým. Co říkáte na jeho letošní výsledky? Jste se čtvrtým místem spokojen? Neměl manšaft minimálně v základní části přece jen na víc. S umístněním týmu na čtvrtém místě jsem spokojen, považuji sezonu za úspěšnou. Jak jsem před sezónou říkal, Jihočeská krajská ligy mužů má vysokou hokejovou kvalitu. Jak se ukázalo, každý mohl vyhrát s kýmkoliv a naopak. Našemu týmu se letos nedařilo v domácích utkáních. Kluci velmi těžko nesli velmi silný tlak velmi kritických milevských diváků. Atmosféra při utkáních byla fantastická, ale kritika někdy až za hranicí slušnosti nepřinášela klid do kabiny ani do dalšího domácího utkání. Utkání play-off ukázala, že Milevští hrát hokej umí, ale jak to ve sportu chodí a u hokeje to platí dvojnásob, každou sebemenší chybu soupeř potrestá. Hokej se prostě nehraje na to co kdyby. Vzhledem k tomu, že se týmu v domácích utkáních nedařilo, nebylo umístění v základní části, až tak velkou překážkou v bojích play-off.

2. Soutěž nakonec vyhráli hokejisté Strakonic, je to z vašeho pohledu zasloužený vítěz. Já osobně jsem to potom, když nás Strakonice vyřadili, věřil, že Krumlov ve finále zdolají. Strakonice v letošní sezóně udělali velký skok, velmi jim pomohlo, že se jim podařilo do týmu zapojit mnoho mladých odchovanců.

3. Strakonice nakonec odmítly hrát kvalifikaci o druhou ligu, což jen potvrdilo fakt, že postup do kvalifikace už po základní části nedává úplně smysl. Co na tento systém říkáte? Nebylo by lepší cestou nahustit program krajské ligy pár vloženými koly do všedních dnů, aby se vše na konci sezony termínově zvládalo? Ono je třeba si položit otázku asi trochu jinak. Pokud se Strakonice o druhou ligu chtěli poprat, měli možnost přenechat místo v bojích play-off devátému týmu. Já osobně zastávám názor natáhnout soutěž mužů co nejdále. Kdybychom chtěli, aby se kvalifikace hrálo po finále play-off znamenalo by to konec základní části o tři týdny dříve. To je začátek února.

5. Naopak se letos soutěž vrátila k systému vyřazovacích bojů na dva vítězné zápasy, což se ukázalo jako správný krok. Rozhodující bitvy byly hodně dramatické a zvyšovaly zájem veřejnosti, souhlasíte? Samozřejmě, že hrát na dva vítězné zápasy je správné a hokejové. Na aktivu klubů jihočeského kraje jsme byli velmi aktivní v prosazení tohoto modelu play-off.. Dále jsme prosadili hrát prodloužení ve třech hráčích, což také zvyšuje diváckou atraktivitu.

6. Jak zhodnotíte fungování mládežnických kategorií? Oproti loňsku se vám podařilo obnovit starší žáky, už máte v hlavě, jaké kategorie přihlásíte na příští sezonu? Bude jich méně nebo více? Stále chybí zejména kategorie dorostu a juniorů, které jsou nutné pro návaznost na A tým. Jasný příklad v semifinále ukázaly Strakonice, kde vám dělal třeba právě starší dorostenec Šebesta svým mladistvým pohybem obrovské problémy. Ano je pravda, že pokud u klubu chybí dorost a juniorka je to velký hendikep. U nás se s tímto potýkáme několik let. Daří se nám však naplňovat mládežnické kategorie do starších žáků. V sezóně 2019-20 bychom za určitých předpokladů mohli postavit i dorost. V současné době je mnoho milevských odchovanců (dorostenců) v jiných jihočeských klubech. Klub se již v loňské sezóně snažil tyto odchovance vrátit, bohužel k dohodám však nedošlo. Do nastávající sezóny přihlásíme opět všechny kategorie do Starších žáků.

7. Opět se v Milevsku odehrály krajské turnaje VTM nebo nedávno také dvoudenní Memoriál Josefa Straky. Byly to povedené akce? Všechny zúčastněné celky Memoriálu Josefa Straky, bylo jich celkem čtrnáct nejen z Čech, celou akci hodnotili velmi kladně. Chtěl bych ještě i touto cestou poděkovat všem organizátorům memoriálu, ale i sponzorům za velmi hodnotné ceny. Velmi kladně bylo hodnoceno i stravování, které zajistil SPOS, spokojenost vládla s kvalitou a velikostmi porcí, ale i pružností obsluhy, což bylo velmi důležité pro hladký průběh memoriálu. Myslím si, že se o Milevsku bude mluvit velmi kladně. Za velmi povedenou považuji náborovou akci Pojď hrát hokej.

8. Pokud se vrátíme k A týmu, tam po sezoně skončil jeden z trenérského dua Luboš Krupka, jak ho nahradíte? Přemýšlíte pro příští sezonu nad doplněním, nebo dokonce úplným vyměněním realizačního týmu? Pro příští sezónu přemýšlíme o doplnění realizačního týmu. Rozhodnutí Luboše Krupky já osobně chápu, s milevským hokejem je spjat dlouhá léta a pro svůj osobní i hokejový život nový impuls jistě bude přínosem. Chtěl bych tímto Lubošovi za všechnu tu obětavou prácí hlavně u mládežnických týmů poděkovat, dosáhl mnoho výrazných úspěchů včetně ligy dorostu. S Lubošem spolupracuji mnoho let a vím, co hokeji dal. Opravdu ještě jednou děkuji.

9. Už jste řešili i případné doplnění hráčského kádru pro příští rok? Třeba ve druhé lize (Písek, Tábor) je stále spousta hráčů se vztahem k Milevsku. A je reálný návrat Tomáše Hájka, který po zranění rok a půl nehrál, ale už se s vámi zapojil do tréninků? O složení kádru pro novou sezónu je velmi předčasné mluvit, ano chceme tým posílit v obraně. Tomáš Hájek po operaci začal trénovat. O zapojení do zápasů se musí Tomáš rozhodnout sám. Po takto závažném zranění je to složitější spíše po psychické stránce než medicínské. Tomášovi podle mého názoru hokej chybí a sám udělá vše pro návrat do týmu. Ano jak jsem již říkal, mnoho milevských odchovanců hraje druhou ligu a výše. Tito hráči hrají již za nějakou odměnu. Vzhledem, že jsou to Milevští, jsme s nimi v kontaktu.

10. Směrem ven z kádru vás nikdo neopustí? Jaká je třeba budoucnost kapitána Michala Štycha, prodlouží si ještě kariéru? Mohu prozradit, že Michal bude pokračovat. Jinak kádr zůstává v podstatě bez velkých změn. 11. Začínalo se šuškat o tom, že by se v Milevsku mohl odehrát ještě před začátkem sezony třeba přípravný zápas Motoru, a to zejména díky kontaktům místního odchovance a dnes hráčského agenta Zbyňka Hrdela. Je to reálné? A nepřemýšlíte nad výraznějším zapojením a spoluprací právě s úspěšnými odchovanci klubu, kteří by vám mohli tímto způsobem pomáhat? Ano o tomto jsme hovořili již na Sportovci Milevska. Toto by však vyžadovalo mít v Milevsku led o čtrnáct dnů dříve, aby byl kvalitní, druhý důvod je začátek soutěží, každý tým poslední přípravná utkání chce sehrát na svém ledě. V současné době, kdy je ve hře oprava střechy či technických lávek je těžké předpokládat, jaká situace bude. Jistě spolupráci s odchovanci jsme začali, již při autogramiádě při Pojď hrát hokej. Jsme pro všechny aktivity, které povedou k popularizaci Milevského hokeje.

12. Před pár týdny došlo ke změně ve vedení společnosti SPOS, která spravuje i zimní stadion. Jak tuto změnu vnímáte, dotkne se vás to nějakým způsobem? Je výhodou, že je Pavel Stejskal sám aktivním hokejistou? Já několik let hlásám, že jednatele této společnosti musí být sportovec „blázen“ a je jedno zda-li je to hokejista, fotbalista, házenkář či florbalista. Tento člověk, který se aktivně pohybuje ve společnosti sportovců, může lépe naplnit kapacitu milevských sportovišť a má větší předpoklady pro vedení táto organizace. Má i větší náboj pro prosazování potřeb sportovišť jako takových, ale i kvalitu zázemí.

13. Jak oddíl v uplynulé sezoně hospodařil s penězi, zakončil ročník v černých číslech? Není tajemstvím, že třeba podpora hlavního partnera ZVVZ se každým rokem snižuje. Ano je pravdou, že generální partner snížil i pro nastávající sezónu podporu milevského hokeje, ale nejen jeho, ale sportu celkově. Nám se podařilo výpadek zmírnit hlavně získáním nových partnerů. Největší podíl mělo však získání finanční podpory z dotačních programů Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže a Jihočeského kraje. Tyto získané finanční prostředky byly na podporu mládeže, kterou výrazně podporuje Město Milevsko. V minulých dnech jsme odevzdávali na Finanční úřad Daňová přiznání, obě společnosti skončily v kladných číslech. Financování v nastávající sezóně bude zas náročnější. Podali jsme opět žádosti dle dotačních programů MŠMT a Jihočeského kraje, držte nám palce, abychom byli úspěšní alespoň jako v loňské sezóně.

 

Partneři klubu

Aktuality

Titul pro mladší žáky

(03.03.2019 - 17:43) - Mladší žáci HC Milevsko 2010 se stali vítězi Ligy mladších žáků! Rozhodlo o tom dnešní vítězství 4:2 na ledě druhého Veselí nad Lužnicí. Svěřenci trenérů Marka Podrabského a Jakuba Suchana tak již čtyři kola před koncem nemohou být v tabulce předstiženi.

V play-off Hluboká

(24.02.2019 - 20:12) - Dnešní zápasy rozhodly o konečném pořadí Krajské ligy mužů. Definitivně tak určily dvojice do vyřazovacích bojů. Ze vzájemného souboje mezi Vimperkem a Hlubokou vzešel soupeř našeho týmu. Milevsko skončilo na 5. místě tabulky a ve čtvrtfinále play-off se tak potká se 4. Hlubokou. Čtvrtfinále bude odehráno na 2 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 1. 3. na Hluboké, druhý zápas bude sehrán v neděli 3.3. v Milevsku. V případě nerozhodného stavu bude sehrán rozhodující zápas opět na Hluboké pravděpodobně ve středu 6.3..

Stovka dosažena

(27.01.2019 - 23:47) - Milevsko ve vítězném zápase v Táboře dosáhlo hranici sta vstřelených gólů. Tento gól zároveň rozhodl o zisku 3 bodů. Autorem gólu s pořadovým číslem 100 byl ve 35. minutě zápasu Ivan Radosta.

MS juniorek v Obihiru

(14.01.2019 - 14:16) - Juniorky mají světový šampionát pro rok 2019 za sebou. Česko na něm muselo bojovat o záchranu, což se mu povedlo a zakončilo ho vítězstvím. Velkou měrou k tomu přispěla brankářka Julie Pejšová. Podle slov trenéra Zuziaka v brance čarovala. Julie byla s průměrem 1,17 obdržených branek na zápas mezi gólmankami nejlepší a zároveň ji úspěšnost zákroků 93,64 % zařadila na druhé místo.
 
 
 
Copyright © 2019 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál