logo

Smutná zpráva pro příznivce milevského hokeje a tenisu.

Smutná zpráva pro příznivce milevského hokeje a tenisu.
05.06.2017, Jaroslav Kolář

 
Dnes jsme se v milevské smuteční obřadní síni v kostele sv. Jiljí rozloučili se Stanislavem Mužíkem. Za HC Milevsko 2010 se rozloučil Radek Kolín slovy:

„V sobotu 3. června ve věku 72 let opustil řady živých Stanislav Mužík. Zemřel náhle po vítězné tenisové čtyřhře, k níž nastoupil v Opařanech spolu s bývalým brankářem a kamarádem Juliem Maarem.

Celý život Stanislava Mužíka byl spjat se sportem. Začínal jako fotbalový brankář, byl vynikající hokejista, tenista, tenisový trenér a hokejový rozhodčí. Stanislav Mužík byl odchovancem Litvínova. V letech 1966-69 sehrál za Severočechy osm ligových utkání, vstřelil tři góly. Hokej hrál také na vojenské službě v Dukle Košice a Dukle Jihlava B. Následně patřil k dlouholetým oporám hokejového celku ZVVZ Milevsko. Zažil jako hráč největší úspěch v historii milevského hokeje, který se v závěru sezóny 1972 - 73 probojoval do kvalifikace o účast v nejvyšší soutěži, na postup v konkurenci týmů Chomutova, Vítkovic, Motoru Č. Budějovice a Zvolena však nedosáhl. Jako hráč nezkazil žádnou legraci, vytvářel v mužstvu kamarádské a sportovní klima a přinášel radost všem fanouškům a příznivcům ledního hokeje. Po Milevsku nastupoval v dresu Vimperku, Jindřichova Hradce a aktivní hráčskou kariéru zakončil v Táboře. Několik sezón působil jako hokejový rozhodčí v různých soutěžích. V posledních letech zastával na hokejích v Milevsku funkci pomocného rozhodčího v boxu časoměřičů. Už během hokejové kariéry se začal intenzivně věnovat tenisu a záhy se stal na dlouhá léta oporou milevského tenisu. Z hokeje si přinesl výbornou kondici, postřeh a houževnatost, ke kterým přidal dobrou tenisovou techniku a svojí pověstnou chytrost. Díky těmto vlastnostem dosahoval velmi dobrých výsledků na turnajích i v soutěžích tenisových družstev. Svým přístupem k tenisu, přátelskou povahou, ochotou a také humorem ovlivnil několik generací milevských tenistů a byl vždy oblíbeným partnerem jak aktivních, tak i začínajících hráčů nebo zasloužilých tenisových veteránů. Po skončení závodní kariéry se Stanislav Mužík začal věnovat trenérské činnosti, jíž zůstal věrný až do posledního dne svého života. “

 

Partneři klubu

Aktuality

Jank střídá V. Tomečka

(02.05.2018 - 15:34) - Odchovanec milevského hokeje obránce Bohumil Jank mění extraligový dres. Po zisku stříbra v týmu třineckých Ocelářů bude od příští sezóny oblékat barvy chomutovských Pirátů. V Chomutově tak vystřídá jiného milevského odchovance útočníka Vojtěcha Tomečka, který od Pirátů zamířil v rámci extraligy do HC Olomouc.

Julie Pejšová stříbrná

(19.04.2018 - 21:14) - Brankařka Julie Pejšová byl členkou úspěšného týmu českých hokejistek, který na Evropském poháru hráček do 16 let obsadil ve finském Vierumäki výborné druhé místo. Reprezentační celek po pěti výhrách podlehl až ve finálovém souboji domácímu týmu 3:6. Odchovankyně milevského hokeje si z turnaje odvezla i individuální cenu, když byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje.

V semifinále Strakonice

(14.03.2018 - 22:22) - Dnes byla ukončena poslední čtvrtfinálová série play-off Krajské ligy mužů. V rozhodujícím zápase zvítězil Český Krumlov nad Humpolcem 7:4 a postoupil do dalšího kola. To rovněž rozhodlo o složení semifinálových dvojic. Soupeřem Milevska bude vítězný tým po základní části Strakonice. Druhou dvojici tvoří Český Krumlov a Veselí nad Lužnicí. Semifinálové série začnou v pátek 16. března, odvety se hrají v neděli 18. března.

Julie Pejšová v repre.

(04.02.2018 - 20:46) - Odchovankyně milevského hokeje brankářka Julie Pejšová, která je na hostování HC Příbram figuruje v nominaci reprezentačního týmu dívek do šestnácti let, který se zúčastní Turnaje čtyř národů ve švýcarském Huttwilu od 16. do do 18. února.
 
 
 
Copyright © 2018 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál