logo

Ve čtvrtfinále play-off se Milevsko utká s Hlubokou

Ve čtvrtfinále play-off se Milevsko utká s Hlubokou
27.02.2019, Radek Kolín

Nedělní dohrávané zápasy rozhodly o konečném pořadí skupiny Krajské ligy mužů. Definitivně tak určily dvojice do vyřazovacích bojů. Ze vzájemného souboje mezi Vimperkem a Hlubokou vzešel soupeř našeho týmu. Milevsko skončilo na 5. místě tabulky a ve čtvrtfinále play-off se tak potká se 4. celkem po základní části TJ Hluboká nad Vltavou. Play-off bude hráno na 2 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 1. 3. od 19 hodin na Hluboké, druhý zápas bude sehrán v neděli 3. 3. od 17 hodin v Milevsku. V případě nerozhodného stavu bude sehrán rozhodující zápas opět na Hluboké pravděpodobně ve středu 6.3. od 19 hodin.

 

V předloňské sezóně postoupila Hluboká až do finále vyřazovacích bojů. V minulé sezóně se jí dařilo o poznání hůře, když skončila na 12. předposledním místě tabulky. V letošním ročníku si Hluboká znovu počínala velice dobře. Nakonec z toho bylo konečné 4. místo v tabulce, když získala stejně bodů jako druhé Veselí a třetí Strakonice, ale ze vzájemných zápasů měla s těmito soupeři nejhorší bilanci. Ve 24 zápasech získala Hluboká 43 bodů při skóre 111:89. Milevsko získalo o pouhý bod méně, inkasovalo stejný počet gólů, ale vstřelit dokázalo o 3 více.

První polovina

Hluboká se již tradičně musí v první polovině soutěže potýkat s absencí domácího prostředí. Důvodem je nepřipravenost hlubockého otevřeného zimního stadionu, který je většinou k dispozici až v druhé polovině listopadu. Do té doby si tým z Hluboké většinou mění pořadatelství a nastupuje výhradně na ledech soupeřů. Tam také odehrál letošních prvních 11 zápasů. Z úvodních třech střetnutí vytěžila Hluboká 2 body za dvě prohry v prodloužení. V dalších třech utkáních zvítězila, když překvapila hlavně výhrou v Českém Krumlově v prodloužení. Po prohře ve Strakonicích následovala další série tří výher v řadě, kterou zastavila až těsná prohra 2:1 ve Veselí. První polovinu základní části zakončila Hluboká prvním utkáním na svém ledě vítězstvím nad Vimperkem.

Druhá polovina

Druhou polovinu soutěže odehrála Hluboká až na poslední utkání základní části v domácím prostředí. A převážně se jí dařilo. Prohrála s týmy, které skončily v tabulce před ní, tedy Českým Krumlovem, Veselím a Strakonicemi, dále se Soběslaví, která měla ke konci základní části výbornou formu a překvapivě také s Telčí po divokém výsledku 6:9. Základní část Hluboká zakončila jediným venkovním utkáním na ledě soupeře v druhé polovině, když v přímém souboji o to, kdo vyzve ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů Milevsko, zvítězila ve Vimperku gólem z 59. minuty 5:4.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Oba celky na sebe narazily hned v 1. kole. Milevsko v něm zahájilo nepříjemné prokletí několika domácích zápasů, ve kterých předčívalo soupeře i o více gólů, ale nakonec vedení neudrželo. S Hlubokou vedlo 3:0 a 4:1, ale po dvou třetinách již bylo srovnáno na 5:5. Po bezbrankové třetí části muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém získalo bonusový bod Milevsko.
Do prodloužení spěla i odveta na Hluboké. Milevsko v zápase dvakrát vedlo, ale domácí tým vždy vyrovnal, z toho jednou využitou přesilovkou. Početní výhodu měla Hluboká i v samém závěru. Milevsko se úspěšně bránilo, ale po nepotrestaném faulu na hostujícího hráče se domácí dostali do přečíslení a sporným gólem 5 vteřin před koncem třetí třetiny rozhodli o svém vítězství 3:2.

Sestava Hluboké z posledního zápasu základní části ve Vimperku:
TJ Hluboká nad Vltavou : Vl. Marek – Hejda, Robin Rákosník, Žlůva, R. Heřmánek, Formánek, Roman Rákosník ml. – Oulík, Miler, J. Šimek, Matys, Holub, K. Vácha nejml., Matěj Dvořák, Fiala, Maurenz

Další dvojice čtvrtfinále play-off: :
Český Krumlov - Jindřichův Hradec, Strakonice - Vimperk, Veselí - Soběslav

 

Partneři klubu

Aktuality

Titul pro mladší žáky

(03.03.2019 - 17:43) - Mladší žáci HC Milevsko 2010 se stali vítězi Ligy mladších žáků! Rozhodlo o tom dnešní vítězství 4:2 na ledě druhého Veselí nad Lužnicí. Svěřenci trenérů Marka Podrabského a Jakuba Suchana tak již čtyři kola před koncem nemohou být v tabulce předstiženi.

V play-off Hluboká

(24.02.2019 - 20:12) - Dnešní zápasy rozhodly o konečném pořadí Krajské ligy mužů. Definitivně tak určily dvojice do vyřazovacích bojů. Ze vzájemného souboje mezi Vimperkem a Hlubokou vzešel soupeř našeho týmu. Milevsko skončilo na 5. místě tabulky a ve čtvrtfinále play-off se tak potká se 4. Hlubokou. Čtvrtfinále bude odehráno na 2 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 1. 3. na Hluboké, druhý zápas bude sehrán v neděli 3.3. v Milevsku. V případě nerozhodného stavu bude sehrán rozhodující zápas opět na Hluboké pravděpodobně ve středu 6.3..

Stovka dosažena

(27.01.2019 - 23:47) - Milevsko ve vítězném zápase v Táboře dosáhlo hranici sta vstřelených gólů. Tento gól zároveň rozhodl o zisku 3 bodů. Autorem gólu s pořadovým číslem 100 byl ve 35. minutě zápasu Ivan Radosta.

MS juniorek v Obihiru

(14.01.2019 - 14:16) - Juniorky mají světový šampionát pro rok 2019 za sebou. Česko na něm muselo bojovat o záchranu, což se mu povedlo a zakončilo ho vítězstvím. Velkou měrou k tomu přispěla brankářka Julie Pejšová. Podle slov trenéra Zuziaka v brance čarovala. Julie byla s průměrem 1,17 obdržených branek na zápas mezi gólmankami nejlepší a zároveň ji úspěšnost zákroků 93,64 % zařadila na druhé místo.
 
 
 
Copyright © 2019 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál