logo

Začíná bitva o finále

Začíná bitva o finále
15.03.2018, Josef a Martin Petřík

Milevsko se po heroickém výkonu dostalo do semifinále krajské ligy mužů. V úterním utkání dokázalo trochu překvapivě znovu porazit Radomyšl na jeho ledě. Tentokrát o svém vítězství rozhodlo až v prodloužení, kdy celou sérii rozhodl Jiří Fořt. Po úterním zápase Milevsko muselo jeden den počkat na svého soupeře. Tím se po vítěství Českého Krumlova nad Humpolcem staly Strakonice. Strakonické mužstvo v semifinále porazilo 2:0 na zápasy celek Jindřichova Hradce.

 
Strakonice si v letošní základní části soutěže vedly naprosto skvěle. I přes ztrátu několika hráčů nakonec dokázaly celou základní část vyhrát. Během posledních měsíců však mužstvo od Otavy utrpělo ztrátu několika klíčových opor. Do Německa odešel hrát Lukáš Bednařík, který by ale za Strakonice mohl ještě teoreticky nastoupit. Tomáš Růžička odletěl na pracovní cestu do Mexika, ale již se vrátil a do semifinále by měl nastoupit. Co se týče zranění, tak zde je největší ztrátou absence Davida Rudy. I proto se strakonické vedení poohledlo jinde a přivedlo bratrské duo Papežů z Horažďovic (Lukáš Papež, David Papež). K tomu ještě přibylo pár dorosteneckých hráčů. Co se týče současného kádru našeho soupeře, tak zde můžeme jmenovat největší opory. Jakub Myslivec, brankář, který podává v krajské lize stabilně dobré výkony. Z obrany můžeme jmenovat velezkušeného Martina Všetečku, Davida Kováře, či Marka Hrubého. Z útočníků zase vyčnívají Lukáš Bednařík, Tomáš Růžička, Pavel Samohejl, či Ondřej Dlouhý, samozřejmě pokud nastoupí tak Lukáš Bednařík. To je v kostce hlavní tažná síla strakonické lodi. Jinak lze ale říci, že jde o velice kompaktní mužstvo.

Milevsko sčítá po sérii s Radomyšlí několik absencujících hráčů. Do čtvrtfinále nenastoupil kvůli zranění Tomáš Bílek. Během kláních s Radomyšlí zase odstoupil ze zápasu Martin Votruba a dokonce dvakrát velký bojovník Pavel Jíška. Navíc Milevsku chybí dlouhodobě zranění bratři Tomáš a Adam Hájek. Otazník visí nad startem Tomáše Fencla. Milevsko i přes tyto mnohočetné absence má obrovskou chuť dokázat pro celý milevský region, že má na to v této těžké sérii postoupit.

První utkání se odehraje na strakonickém ledě v pátek od 19:00. Odveta se bude hrát tentokrát v Milevsku v neděli od 17:00. Dá se očekávat, že oba duely budou mít fantastickou atmosféru s velkou návštěvou. Pokud tedy ještě váháte, zda jet do Strakonic naše kluky podpořit, tak okamžitě váhat přestaňte a pojeďte. SPOLU TO ZVLÁDNEME!

Vzájemná utkání v letošní sezóně HC Strakonice - HC Milevsko 2010 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)

Úvodní vzájemný zápas skončil lépe pro milevské. Ti na strakonickém ledě dokázali překvapit a svým nejlepším výkonem v sezóně dokázali svého soupeře porazit. Branky a nahrávky: 4.Hřebíček (Ruda, T. Růžička) – 3. Radosta (Votruba), 6. Kořánek (Nevolný), 24. Havran (Čunát, Pouch), 36. Fořt (Novotný), 40. Pouch (Kořánek), 46. Fořt (Suchan).

HC Milevsko 2010 - HC Strakonice 4:5p (3:0, 1:3, 0:1 – 0:1)

I do odvetného utkání vstoupili milevští fantasticky. Po první třetině vedli dokonce 3:0 a vše vypadalo tak, že si domácí nechají tři body doma. Poté ovšem strakoničtí nastoupili skvěle do druhé třetiny a nakonec celkově zápas otočili ve svůj prospěch. Branky a nahrávky:4. Sláma (Čunát, Fencl), 10. Sláma (Fořt, Hošek), 18. Buriánek (Bílek, Müller), 39. Pouch (Novotný, Nevolný) - 22. Dlouhý (Kovář, Myslivec), 25. Dlouhý (Samohejl), 36. Samohejl (Dlouhý), 53. Šebesta, 61. Dlouhý (L. Papež, Samohejl)

Očima dlouholetého milevského fanouška Na utkání se Strakonicemi se samozřejmě strašně těším. Hlavně tedy na skvělé fanoušky obouch týmů. Také se těším na napínavou semifinálovou bitvu na ledě. Myslím si, že Strakonice jsou hratelné, ale musíme si dát pozor na jejich ofenzivu. Moc si přeji, abycho po dlouhé době viděli naplněný zimní stadion v Milevsku.

Očima Jakuba Suchana (útočník HC Milevsko 2010) V rozhodujícím utkání v Písku proti Radomyšli to s Vámi bylo jako na houpačce. Nejprve jste se dostali do vedení, poté jste zase byli na hranici vyřazení. Nakonec se šlo i díky Vaší vyrovnávající brance do prodloužení. Museli to být velké nervy, že? Nervy to samozřejmě byly, ale to prostě k hokeji patří. Měli jsme samozřejmě i trošku štěstí. Jsme ale rádi, že se nám podařilo postoupit přes takový kvalitní tým, jakým byla Radomyšl. Když se ještě vrátím k té mé vyrovnávací brance, jsem opravdu rád, že to tam padlo. Konečně se nám podařilo využít přesilovku 5 na 3, i za to jsem také samozřejmě moc rád. Navíc to padlo přesně pod víko, což bylo ještě něco navíc. Hlavní ovšem je, že jsme dokázali postoupit. To je pro celé Milevsko velký úspěch, tím to ale snad ještě nekončí.

Co jste říkal na velkou podporu milevských fanoušků, kterých do Písku dorazilo kolem dvou stovek. Tak naši fanoušci jsou celou sezonu neskuteční. Chtěl bych jim za celý náš tým opravdu poděkovat a doufám, že jich v pátek do Strakonic dorazí ještě více, budeme je totiž moc potřebovat.

Jak jste již zmínil, Milevsko čekají v pátek Strakonice. Jak tuto semifinálovou sérii vidíte? Série to bude určitě hodně vyrovnaná. Každé utkání může rozhodnout úplná maličkost, třeba přesilové hry. Bude důležité, abychom dokázali hrát bez faulů. Pokud se nám to podaří, můžeme uspět.

Už jste zmínil skvělé fanoušky. Můžete je nějak na utkání se Strakonicemi pozvat? Samozřejmě bych chtěl všechny fanoušky milevského hokeje pozvat hned na první zápas do Strakonic. Budeme zde potřebovat jejich velkou podporu. Věřte, že na ledě necháme úplně všechno, co je v nás. Na nedělní zápas opět chystáme s hráči pozvánku. Sledujte facebookové stránky HC Milevsko 2010. DĚKUJEME!!!

Očima Lukáše Bednaříka ( útočník HC Strakonice)

Já bohužel nenastoupím jelikož už mi nejde ukončit transfer kartu z německého hostování. Strašně mě to mrzí jelikož jsem se na play-off těšil a nějak jsem s tím počítal. Milevsko bude velice těžký soupeř pro Strakonice. Já doufám, že série bude pro diváky velice atraktivní. Ale pevně věřím, že Strakonice Milevsko přejedou a postoupí do finále. Kluci v kabině se těší i na zápasy v Milevsku, jelikož tam chodí taky spoustu lidí jako ve Strakonicích a bude skvělá atmosféra.

 

Partneři klubu

Aktuality

Stovka dosažena

(27.01.2019 - 23:47) - Milevsko ve vítězném zápase v Táboře dosáhlo hranici sta vstřelených gólů. Tento gól zároveň rozhodl o zisku 3 bodů. Autorem gólu s pořadovým číslem 100 byl ve 35. minutě zápasu Ivan Radosta.

MS juniorek v Obihiru

(14.01.2019 - 14:16) - Juniorky mají světový šampionát pro rok 2019 za sebou. Česko na něm muselo bojovat o záchranu, což se mu povedlo a zakončilo ho vítězstvím. Velkou měrou k tomu přispěla brankářka Julie Pejšová. Podle slov trenéra Zuziaka v brance čarovala. Julie byla s průměrem 1,17 obdržených branek na zápas mezi gólmankami nejlepší a zároveň ji úspěšnost zákroků 93,64 % zařadila na druhé místo.

MS juniorek v Obihiru

(06.01.2019 - 20:59) - Ženská reprezentace do osmnácti let vstoupila do mistrovství světa v japonském Obihiru. Milevský hokej v tomto týmu má dvě odchovankyně. V brance Julie Pejšová, v obranných řadách Anna Kotounová asistentka kapitánky. Přejeme mnoho úspěchu celému týmu.

Milevsko přivítá posilu

(29.12.2018 - 13:11) - Výraznou posilu zadních řad přivítá HC Milevsko 2010. V milevském dresu bude nastupovat Petr Gřegořek . Dlouholetý extraligový hráč a několikanásobný reprezentant se již v minulosti s Milevskem připravoval. Petr Gřegořek zahájil svou extraligovou kariéru v roce 1997 v týmu HC Vítkovice Steel a hrál postupně za další týmy. Nejvíce extraligových zápasů odehrál za České Budějovice, kde působil od roku 2005 do roku 2010. Petr Gřegořek byl rovněž členem reprezentačního týmu, který na MS 2010 získal zlato. Pokud mu to drobné zranění umožní, nastoupí již do zápasu s Telčí.
 
 
 
Copyright © 2019 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál