logo

Změny v pravidlech

Změny v pravidlech
16.08.2010, Redakce

Nová sezóna 2010/2011 přinese i několik změn v oblasti pravidel ledního hokeje. V řadě případů se jedná o poměrně výrazné úpravy. Přehled všech změn najdete uvnitř článku.

 

1. Dosud mohlo být na hráčské lavici přítomno šest funkcionářů týmu, nově jich tam smí být osm.

2. Časomíra dosud běžela od času 0:00 do celkové délky třetiny nebo prodloužení, nově bude odpočítávat od konce po 0:00. Pro sezónu 2010/2011 platí výjimka a tato změna bude uplatňována od sezóny 2011/2012.

3. Hudba v přerušené hře nesměla hrát při oddechovém času, nově hudba nesmí hrát i během ošetřování hráče na ledové ploše.

4. Nově jsou hráči povinni oblékat veškerou povinnou výstroj včetně zápasového dresu i během rozbruslení.

5. Dosud hráč, kterému spadla přilba, mohl buď odjet na hráčskou lavici, nebo si přilbu nasadit a pokračovat ve hře. Nově musí hráč, kterému spadla přilba, odjet přímo na hráčskou lavici.

6. Chránič loktů musí mít od letošní sezóny povrch z houbovité pryže o minimální tloušťce 1,27 cm.

7. Podle stávající verze pravidel rozhodčí přerušil utkání při tvrdém zásahu pukem do masky brankáře okamžitě. Nově pokud je brankář zasažen do masky tvrdou střelou, rozhodčí může přerušit hru, ale jen pokud soupeř nemá bezprostřední možnost vstřelení branky.

8. Pásmo pro střídání kolem hráčských lavic bylo zmenšeno ze tří metrů na 1,5 metru.

9. Menší trest pro hráčskou lavici mohl doposud odpykávat kterýkoliv hráč týmu, kromě brankáře a hráčů již odpykávajících trest. Podle nových pravidel musí trest odpykat hráč, který byl v okamžiku přestupku na ledě.

10. Trestné střílení mohlo být doposud nařízeno za faul na hráče v brejku, jen pokud byl spáchán zezadu. Nově přibylo pravidlo, že pokud brankář fauluje hráče v brejku, bude nařízeno trestné střílení bez ohledu na to, zda k přestupku došlo zezadu či nikoli.

11. Trestné střílení mohl doposud provádět kterýkoliv hráč týmu. Nově tak musí učinit faulovaný hráč, v ostatních případech hráč, který byl v okamžiku faulu na ledě.

12. Dosud pokud tým hrál v oslabení, byla ponechána výhoda za další jeho přestupek a byl vstřelen gól, signalizovaný trest se neuložil a odpykávaný trest pokračoval. Nově pokud tým hraje v oslabení, je ponechána výhoda za další jeho přestupek a je vstřelen gól, signalizovaný trest se uloží a odpykávaný trest končí.

13. Nově pokud hráč stojí čelem k brankáři a předstírá hru máváním rukama nebo holí před tváří brankáře, uloží se menší trest za nedovolené bránění.

14. Původně mohl brankář pokračovat ve hře se zlomenou holí. Podle nových pravidel musí upustit zlomenou hůl nebo její část (pro brankáře platí stejné pravidlo jako pro hráče).

15. Pokud do minulé sezóny brankář hodil puk rukou dopředu a ten převzal jeho spoluhráč, byl brankář potrestán menším trestem. Nově pokud brankář hodí puk rukou dopředu a puk převezme jeho spoluhráč, bude přerušena hra, ale trest se neuloží.

16. Nově se zavádějí dva signály hlavního rozhodčího:

a) Při postavení hráče v brankovišti provede půlkruhový pohyb jednou rukou ve výši hrudníku rovnoběžně s ledem a druhou rukou ukáže na bod vhazování ve středním pásmu.

b) Při zdržování hry udělá pohyb otevřenou rukou bez píšťalky od hrudníku směrem dopředu.

Stáhněte si podrobné znění nových hokejových pravidel
 

Partneři klubu

Aktuality

Jank střídá V. Tomečka

(02.05.2018 - 15:34) - Odchovanec milevského hokeje obránce Bohumil Jank mění extraligový dres. Po zisku stříbra v týmu třineckých Ocelářů bude od příští sezóny oblékat barvy chomutovských Pirátů. V Chomutově tak vystřídá jiného milevského odchovance útočníka Vojtěcha Tomečka, který od Pirátů zamířil v rámci extraligy do HC Olomouc.

Julie Pejšová stříbrná

(19.04.2018 - 21:14) - Brankařka Julie Pejšová byl členkou úspěšného týmu českých hokejistek, který na Evropském poháru hráček do 16 let obsadil ve finském Vierumäki výborné druhé místo. Reprezentační celek po pěti výhrách podlehl až ve finálovém souboji domácímu týmu 3:6. Odchovankyně milevského hokeje si z turnaje odvezla i individuální cenu, když byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje.

V semifinále Strakonice

(14.03.2018 - 22:22) - Dnes byla ukončena poslední čtvrtfinálová série play-off Krajské ligy mužů. V rozhodujícím zápase zvítězil Český Krumlov nad Humpolcem 7:4 a postoupil do dalšího kola. To rovněž rozhodlo o složení semifinálových dvojic. Soupeřem Milevska bude vítězný tým po základní části Strakonice. Druhou dvojici tvoří Český Krumlov a Veselí nad Lužnicí. Semifinálové série začnou v pátek 16. března, odvety se hrají v neděli 18. března.

Julie Pejšová v repre.

(04.02.2018 - 20:46) - Odchovankyně milevského hokeje brankářka Julie Pejšová, která je na hostování HC Příbram figuruje v nominaci reprezentačního týmu dívek do šestnácti let, který se zúčastní Turnaje čtyř národů ve švýcarském Huttwilu od 16. do do 18. února.
 
 
 
Copyright © 2018 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál