Milevští loupili ve Veselí

Milevští sice prohrávali gólem ve 4. minutě, velmi rychle odpověděli a do konce třetiny otočili vývoj. Domácí sice srovnali z přesilovky, opět se neradovali dlouho. Milevští srovnali a ujali se vedení. Velmi zodpovědnou a obětavou hrou své vedení drželi a vítězství pojistili brankou třicet vteřin před sirénou.

09.02.2019 | Jaroslav Kolář

24.kolo, sobota 9.2.2019
TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí - HC Milevsko 2010
3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: . 4. J. Benda (Arnold), 33. Mikeska (J. Drs), 49. R. Benda (M. Čáp) – 4. Šimák (Radosta), 12. Šimák (Pletka), 39. J. Müller (Radosta), 41. J. Müller (Štych), 60. Seidl. Rozhodčí: M. Matoušek – P. Bělohlav ml., Kreuzer. Vyloučení: 3:11, navíc Petřík (Milevsko) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 286. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí: Vokurka (42. D. Klestil) – M. Drs, Nehoda, L. Míchal, J. Benda, Malecha, Krampl – M. Čáp, Mikeska, J. Drs, Arnold, R. Benda, J. Novák, Klimeš, J. Míchal, Bůžek, D. Kratochvíl.
HC Milevsko 2010: Panec – Štych, Pletka, Tampier, J. Havran, Votruba – T. Bílek, J. Müller, Hamerle - Seidl, Šimák, Radosta - Sláma, Reindl, Petřík.

Milevští odjeli k utkání v silně oslabené sestavě. Jak se později okázalo možná tato situace semkla tým a dokázali ve Veselí uhrát super zápas. Domácí se začátkem čtvrté minuty ujali vedení. Dlouho se z toho však neradovali. Po necelé minutě milevští hokejisté dokázali skórovat. Po přihrávce Radosty skóroval Šimek. Hosté dokázali ubránit druhé oslabení. V polovině první třetiny podruhé hlavní vylučoval na domácí straně, potrestán byl brankář za zdržování hry. Hosté přesilovku sehráli velmi dobře, podruhé v utkání se před brankou prosadil Šimák, když se nejlépe orientoval na nahození od Pletky. Začátkem 15. minuty se puk svezl po hokejce do obličeje Štycha, toho si musela vzít do parády zdravotní služba. Rozražené obočí potřebovalo odbornou úpravu. Michal se po ošetření vrátil do hry začátkem druhé třetiny. Ve 23. Minutě šli Milevští do oslabení. Hosté toho domácím mnoho nepovolili a střelu, která prošla, kryl Panec. Milevští po obránění oslabení několikrát prověřili pozornost domácího gólmana. Ve 28. Minutě byl vyloučen Petřík na 2 + 10 za údajné vražení na mantinel. Domácí tentokráte několikráte zahrozily a již měli několik tutovek. Velmi dobře vyhodil puk Havran, vzápětí Votruba. Zapotil se i Panec, ale domácí puk za jeho záda nedostali. To se jim povedlo při další přesilovce, které přišla vzápětí. Stav 2:2 na časomíře nebyl dlouho. Milevští si vzali vedení na svoji stranu brankou Müllera. Asistence byla právem připsána Radostovi. Za stavu 2:3 šli do kabin Milevští spokojenější. Nové a útulné kabiny, které ve Veselí dokázali vybudovat, pomohli milevskému týmu více než domácím. Trenér nabádal k disciplíně a ke klidu. Nabádal hráče, aby se věnovali své hře a pokoušeli se nekomentovat výroky hlavního rozhodčího. Nástup do třetí třetiny patřil hostům. Po buly se dostali do pásma domácích, Štych našel hokejku Müllera a tým šel do dvoubrankového vedení. V brance domácích došlo ke střídání. Třetí třetina byl boj každý puk. Ve 49. Minutě domácí po drobném zaváhání Milevských snížili svoji ztrátu na rozdíl jedné branky. V 50. minutě byli vyloučeni hráči na obou stranách. Hra ve čtyřech netrvala dlouho. Hlavní rozhodčí poslal milevský tým do třech. Toto velmi nepříjemné oslabení v trvání 1,21 minuty dokázali milevští hráči ubránit. Domácí do svého soupeře bušili. Milevští velmi obětavě bránili, v některých vteřinách měli i štěstí. Za stavu 3:4 přišla druhá vlna rozhodnutí hlavního rozhodčího. Hosté se i tentokráte dokázali ubránit oslabení o dva muže. Přesilovka domácích 5:3 v trvání 37 vteřin domácím úspěch nepřinesla. V čase 58,59 si domácí trenér vzal oddechový čas. Milevští se s pukem dostali do útočného pásma a Radek Seidl jej dostal za brankovou čáru směrem k síti. Domácí brankář se vrátil na svůj post a domácí již dvoubrankové manko nesnížili. Milevští v tomto utkání ukázali jak je důležitá kolektivní cesta za vítězství. Tentokráte není hráče, který by neměl být pochválen, byla to týmová super práce. Poděkování týmu patří i všem, kteří do Veselí za hráči zajeli, a nebylo Vás málo. Přijďte v sobotu na utkání proti Vimperku.