Povinné body z Pelhřimova.

Milevští chtěli přivést z Pelhřimova plný počet bodů. Tento cíl splnili, vedení se ujali po 31 vteřinách utkání. Na konci prvního dějství vedli o tři branky. Domácí po chybách Milevských dvěma brankami utkání zdramatizovali. Ve třetí třetině domácí využili přesilovku, ale hosté další dramatizaci nedopustili.

08.10.2017 | Jaroslav Kolář

4.kolo, neděle 8.10.2017
Spartak Pelhřimov - HC Milevsko 2010
3:5 (0:3, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Štípek (Zadražil), 29. Kaminsky, 48. Štěrba (Vrátný) – 1. Suchan (Radosta, Fořt), 4. Fencl (Novotný), 9. Suchan (Radosta), 21. Suchan (Štych), 39. Fencl (Havran). Rozhodčí: Pexa - Macháček, Šesták. Vyloučení: 5:8 navíc Pouch (Mil) OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 23:32. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5, 3:5.

Spartak Pelhřimov: Stibal (Urban) – Hráček, Cerhán, Buchta, Kroupa, Doubek, Kalenda, Benýšek, Štěrba, Nikodým, Vrátný, Benýšek, Klaga, Šípek, Zadražil, Henrych, Kaminsky, Šulák, Knězů, Vrátný
HC Milevsko 2010: Panec - Čunát, Štych, Hošek, Hájek, Bartůněk, Havran - Fořt, Radosta, Suchan - Hamerle, Novotný, Fencl - Buriánek, Pouch, Sláma

Milevští do utkání vstoupili velmi dobře. Hned z prvního útoku a střele se ujali vedení. Velmi pěkná akce byla dobře zakončena. Milevští velmi dobře zvládli oslabení, během přesilovky se domácí nedostali k vážnějšímu ohrožení milevské branky. Do dvoubrankového vedení se milevští dostali začátkem čtvrté minuty. Puk vystřelený Fenclem trefil tyč a od ní se odrazil do sítě. Tomáš Fencl v tomto utkání poprvé nastoupil v milevském dresu. Do svého rodiště přišel prozatím na roční hostování. V desáté minutě milevští již vedli o tři branky. Podruhé se trefil Jakub Suchan, který hrál s velkou chutí a hladem po brankách. Koncem první třetiny došlo k náznaku potyčky mezi domácím Vrátným a milevským Hájkem. Hlavní ji oklasifikoval trestem 2+2 pro oba aktéry a Hájkovi přidal 2 minuty. Suchanova trefa v oslabení začátkem druhého dějství milevským vedení již 4:0. V tomto čase to s domácími vypadalo velmi špatně. Hosté se však tak trochu čtyřbrankovým vedením ukonejšili a v tahu na soupeřovu branku polevili. Dvě branky v rozmezí třech minut dostali domácí do hry a začali dělat v obranném pásmu Milevska milevských problémy. Trenér hostů si pro uklidnění týmu vzal oddechový čas. Tento krok se vyplatil. Hosté zlepšili činnost v obranném pásmu. Hosté se museli dvakrát bránit početní výhodě domácích. Z utkání pro zranění ramene odstoupil Bartůněk. Je pravda, že hosté svého soupeře i ve druhé třetině přestříleli, ale k zvýraznění svého vedení to nepřispělo. Těsně před sirénou se trefil Fencl, dokázal perfektně zpracovat přihrávku Štycha. Byla to druhá trefa Tomáše v dresu Milevska. Debata v šatně před třetí třetinou byla hlasitější a výsledek byl vidět na ledě. Hosté byli opět aktivnější častěji se dostávali do dobrých šancí, ale vázla efektivita střelby. Přesilovku v úvodu třetiny hosté využít nedokázali, i když měli několik pěkných akcí. Pak přišli dvě přesilovky domácích. To první vcelku bez větších problémů uhájili. Ve 49. minutě obdržel Pouch trest 2 + 10 za úder do hlavy a oblasti krku. Tuto přesilovku domácí po chybě milevských dokázali využít a podruhé stáhli skóre na rozdíl dvou branek. Hosté začali bránit své vedení a snažili se vyvarovat chyb, kterých by mohli domácí využít ke zdramatizování zápasu. Z Pelhřimova tým přivezl všechny body. Do dnešního utkání pro zranění nemohou nastoupit Müller, Fořt, Bartůněk, Bílek se potýká s náběhem zápalu plic. Mino území republiky je Jíška. Ze služby se tentokráte nemůže omluvit Novotný. I přes tyto komplikace při tvoření sestavy si tým na Soběslav věří.