Rozhodující zápas pro Hlubokou

V rozhodujícím čtvrtfinálovém zápase si Milevsko znovu na Hluboké nepohlídalo začátek zápasu. Dvougólový náskok domácích však dokázalo postupně smazat. Při výrazné herní převaze v prostřední části nestrhlo vedení na svou stranu a naopak lehce inkasovalo. V poslední třetině Hluboká znovu odskočila na rozdíl dvou gólů. Milevsko ještě snížilo, ale pak inkasovalo v oslabení i v následné hře bez brankaře.

06.03.2019 | Radek Kolín

ČF3, středa 6.3.2019
HC Hluboká nad Vltavou - HC Milevsko 2010
6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: . J. Šimek (Miler, Moudrý), 13. K. Vácha (Matys), 36. Robin Rákosník (Dašek), 52. Miler (Moudrý), 57. Matys (E. Bahula), 60. Moudrý (E. Bahula) – 19. Radosta (J. Müller), 28. Radosta (T. Hájek), 54. Pletka (Radosta, Hamerle). Rozhodčí: Hamr, Jílek – Zelenka, Kubeš. Vyloučení: 2:5 navíc Panec TH a Seidl (oba Milevsko) 10 min. OT . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 481. Střely na branku: 36:46 (13:13, 11:17, 12:16). Průběh utkání: 2:2, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3.

HC Hluboká nad Vltavou: Dašek – Hejda, J. Kříž, Žlůva, R. Heřmánek, Formánek, Robin Rákosník – Moudrý, Miler, J. Šimek - Matys, K. Vácha, E. Bahula - Holub, Oulík, Maurenz
HC Milevsko 2010: Panec (od 60. Marek Čunát) - Štych, Pletka, Havran, Gřegořek, Hamerle, Votruba - Radosta, Müller, T.Hájek - Seidl, Šimák, Kořánek - Bílek, Pouch, Fořt - Sláma

Milevsko se nepoučilo z úvodního čtvrtfinálového duelu na Hluboké a znovu brzo inkasovalo. Po 38 vteřinách hry Miler vystřelil zpoza obránce, Michael Panec jen vyrazil před sebe a Jan Šimek zakončením na bližší tyč otevřel skóre zápasu. Hned poté následovala domácí nevyužitá přesilovka. V 5. minutě se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, ale střelu Váchy Michael Panec vyrazil. Milevsko poprvé zahrozilo o minutu později, kdy Václav Pouch přihrál před branku volnému Radku Seidlovi, který Daška v domácí brance prostřelit nedokázal. Další přečíslení sehráli Hlubočtí ještě lépe, Jan Šimek zakončoval do poloodkryté brány, ale Michael Panec se roztáhl na brankové čáře a puk zastavil. Milevsko začalo stále častěji ohrožovat domácí branku. Střelu Petra Gřegořka z levého kruhu Dašek zastavil a další ránu Ivana Radosty ze stejného prostoru vyrazil. Z protiútoku Michael Panec nezachytil střelu Matyse a Vácha z dorážky poslal Hlubokou do dvoubrankového vedení. Milevsko nadále útočilo. Petr Gřegořek nasměroval střílenou přihrávku před branku, kde se puk od dojíždějícího Jakuba Šimáka odrazil do branky. Rozhodčí však pro údajné kopnutí gól neuznal. V 17. minutě neprostřelil Daška Jiří Müller zakončující z pravého kruhu. Za minutu Jakub Šimák po výjezdu z rohu připravil výbornou střeleckou pozici dobře najetému Petru Gřegořkovi, jenž však trefil lapačku domácího brankaře. Pak po milevském brejku vyzkoušel pozornost gólmana domácích Jiří Fořt. Po následném vhazování se už Milevsko radovalo. Jiří Müller vyhrál buly a Ivan Radosta poslal odrazem o horní tyč puk do branky.

Zvýšenou aktivitu si Milevsko přeneslo i do druhé části, kdy svého soupeře jasně přehrálo. Hned v 21. minutě vypálil zpoza obránce Radek Seidl, Dašek betonem vyrazil. Po buly pohotově vystřelil Tomáš Hájek, Dašek byl připraven. V 26. minutě přihrával Jakub Šimák z leva před branku, kde Dašek znovu vychytal Radka Seidla. Z dobré pozice netrefil ani Tomáš Bílek. Z ojedinělé protiakce neuspěl u tyčky zakončující Oulík. Vyrovnání se Milevsko dočkalo v 28. minutě, kdy se při signalizovaném trestu dostali do přečíslení Ivan Radosta a Tomáš Hájek, vyměnili si mezi sebou puk a Ivan Radosta podruhé překonal Daška. Milevsko i nadále útočilo. Střela Milana Kořánka zpoza kruží jen těsně minula svůj cíl. Hned dvakrát pálil z prostoru kruhů Michal Štych, Dašek pokaždé vyrazil. Milevský nápor zastavila až domácí přesilovka. V ní měl jedinečnou možnost Mavrenz, ale sám před prázdnou brankou nezkrotil poskakující puk. Po skončení přesilovky vjel Robin Rákosník do pásma, vystřelil po přejetí útočné modré a puk k překvapení všech skončil v brance. Hluboká vytěžila z minima maximum a i na třetí dějství šla s gólovým náskokem.

Milevsko se pod tíhou gólové ztráty tlačilo do útoku, Hluboká hrozila hlavně z brejků. Jiří Fořt se dostal až před branku, ale puk za Daška nedostal. Po pravé straně unikl hlubocký Miler, našel před brankou nepokrytého Moudrého, Michal Panec jej vychytal. Z levé strany najížděl sám na branku Bahula, milevský gólman puk mířící na první tyč vytáhl mimo branku. V polovině třetiny pronikl středem Milan Kořánek, nechal puk za sebe pro Radka Seidla, jehož rána skončila na tyči. Poté přestala fungovat časomíra. Několik pokusů o její zprovoznění selhalo a tak se čas měřil ručně. Hlasatel však v rozporu s pravidly jen dvakrát informoval o probíhajícím čase. Vynucená pauza utlumila milevské aktivity. I tak Petr Gřegořek pálil zpoza kruhu, Dašek střelu vyrazil a poradil si s dorážkou Tomáš Bílka. Chvilkový větší klid do domácích řad vnesl Miler, který pronikl do pásma po pravé straně a střelou doprostřed branky pod horní tyč zaskočil Michaela Pance. Milevsko však přišlo s rychlou odpovědí. Jakub Hamerle získal puk za brankou, za přispění Ivana Radosty se ten dostal mezi kruhy, odkud jej Tomáš Pletka poslal do branky. Milevsko se chystalo na závěrečný nápor, který však byl zastaven přísným vyloučením Martina Votruby. Milevsko se bez potíží bránilo, ale pak ztratilo puk u mantinelu na vlastní modré, ten domácí dostali před branku, kde pod tělem ležícího Michaela Pance zasunul puk branky Matys. Milevsko ještě zkusilo zápas zdramatizovat. Nabito k tyči dostal Radek Seidl, ale svůj smolný střelecký večer gólem nezlomil. Milevsko vyzkoušelo i hru bez brankaře. Nejprve si vytvořilo závar v útočném pásmu, ale Hlubočtí se dostali ze třetiny. Při dalším odvolání gólmana Milevští chybovali a Moudrý pohodlně skóroval do prázdné brány. Hned poté Michael Panec srazil jednoho z domácích a obdržel za to trest ve hře.

Milevsko v rozhodujícím zápase doplatilo hlavně na svoji střeleckou nemohoucnost. Z výrazné převahy v prostřední třetině vytěžilo jediný gól a naopak samo lacině inkasovalo. To Hluboké vrátilo ztracené sebevědomí a pomohlo jí vybojovat postup. Milevsko si v utkání ani jednou nezahrálo v početní výhodě a jediný domácí vyloučený hráč si odpykal svůj dvojnásobný trest po potyčce se stejně vyloučeným hostujícím. Ke špatnému ledu a výpadku časomíry se přidal ještě problém se zápisem o utkání, který se podařilo uzavřít až 45 minut po jeho skončení. Nedůstojné prostředí play-off tak zachraňovala na Hlubokou nevídaná divácká kulisa, o kterou se však významnou měrou postarala početná skupina milevských příznivců.