Velmi důležité vítězství dorostu v Kolíně.

V boji o udržení Ligy staršího dorostu předvedli milevští kolektivní boj v Kolíně. Ve velmi dramatickém utkání se k hostům přiklonilo i hokejové štěstí a zaslouženě vyhráli.

08.03.2013 | Jaroslav Kolář

33.kolo, čtvrtek 7.3.2013
SC Kolín - HC Milevsko 2010
1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Šafra - 27. Urban (Kolčaba, Nevolný), 37. Bartůněk (Mácha, Nevolný), 52. Homola V. (Nevolný, Mácha), 54. Bartůněk (Mácha). Rozhodčí: Mareš J. - Svoboda T., Holeček P.. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:45. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

SC Kolín: Martínek ( Kubina) - Křeček, Faulhammer, Barták, Málek, Pipek, Kozák, Krumpholec, Fedurco, Žalud, Toimánek, Šafra, Jaroš, Čureja
HC Milevsko 2010: Kolář - Jíška, Kolčaba, Hom ola J., Bartůněk, Pavlečka - Urban, Pouch, Nevolný - Kothera, Rod, Roubík - Mácha, Homola v.

Milevští dorostenci odjížděli na dohrávku do Kolína velmi narychlo. Kolín po vítězství nad Příbramí velmi rychle našel termín pro dohrávku utkání, které se nesehrálo na žádost milevského klubu, pro nemoc a zranění hráčů. Jak se ukázalo, souhlas s termínem, byl dobrý počin k záchraně ligy v Milevsku. Do utkání vstoupili lépe domácí hokejisté. Vytvořili si tlak a hosty v úvodu utkání k ohrožení své branky nepouštěli. V těchto minutách měl podstatně více práce milevský gólman, který si s několika vyloženými šancemi kolínských poradil. Ve dvanácté minutě, při přesilové hře domácích však kapituloval. Hosté však po obdržené brance nesvěsili hlavy, ale jako tým se stmelili. Kolínští se v narůstajícím tlaku zbrzdili faulem a milevským přesilovka pomohla hru zklidnit. V závěru třetiny hosté ubránili druhé oslabení. Milevští se v úvodu druhého dějství museli bránit oslabení. Tentokráte oslabení sehráli velmi dobře a velmi pomohli gólmanovi, při hájení svého brankoviště. Ve dvacátá sedmé minutě byl za podražení potrestán domácí hráč. Hostům se podařilo vyhrát vhazování po půlminutě vstřelit branku. Akci Nevolný - Kolčaba zakončoval Urban. Od srovnání stavu se hrál velmi kvalitní hokej z obou stran. Milevští plnili své povinnosti, drželi si své hráče. Když už se domácí dostali do zakončení, byl na svém místě gólman. Ve třicáté sedmé minutě šli milevští do vedení. Velmi pěknou akci začal Nevolný - Mácha nahrál na sjetého Bartůňka a ten zavěsil. Do šaten šli hosté s jednobrankovým vedením. Rady trenéra byly jednoduché, hrát s dobře pracující obranou, nenechávat kolínské hrát jejich kombinační hru - rychleji je napadat, pravidelně střídat, hrát tvrdě, ale čistě. Úvod třetího dějství hostům tak troch patřil hostům, vytvořili si několikrát tlak a bylo otázkou času, kdy své vedení zvýší. Po buly v 51. minutě se usadili v pásmu domácích a kombinaci Mácha - Nevolný tentokráte pěknou střelou zakončil Václav Homola. O dvě minuty později se milevští radovali znovu. Tentokráte našel Mácha volného Bartůňka a ten se v zápase podruhé trefil do černého. V závěru utkání se domácí snažili se stavem něco udělat. Naráželi na dobře pracující beky, útočníci se dobře vraceli, a když puk prošel ke gólmanovi tak tam také skončil. Velmi dobrou týmovou prací, nasazení a vůlí se milevským podařilo podruhé v soutěži Kolínské Kozli tentokrát na jejich ledě zdolat.

V tomto utkání milevští předvedli jednu z nejlepších týmových prací. Za předvedený výkon, nasazení si vítězství zasloužili. Zisk třech bodů znamenalo setrvání Ligy staršího dorostu v Milevsku, Výsledky posledního kola na tom nemohlo nic změnit. Zápas měl jednu jedinou chybu - měl se sehrát na domácím ledě, aby si radost z vítězství s hráči užili rodiče a příznivci dorosteneckého hokeje.