Milevšti předvedli obrat

Milevští pro diváky v pikantním utkání byli nedaleko od průšvihu. Za stavu 1:6 dokázali najít sílu a výsledek utkání zvrátit. Sedm branek vstřelili od dvacáté sedmé minuty.

05.10.2019 | Jaroslav Kolář

3.kolo, sobota 5.10.2019
TJ Božetice - HC Milevsko 2010
6:8 (4:1, 2:3, 0:4)
Branky a nahrávky: 10. Buriánek (Schönbauer), 14. P. Hošek (J. Dušek), 15. Schönbauer (Homola), 17. Cmunt (L. Nevolný), 22. Schönbauer (L. Nevolný), 23. Mikš – 16. J. Müller, 27. Suchan (Radosta), 28. Bouška, 29. Müller (Havran, Fořt), 43. Hamerle (Radosta), 46. Fořt (Radosta, Suchan), 49. Fořt (Müller), 55. Milan Čunát (Jelínek, Jíška). Rozhodčí: . Trnka – Karlín, Šesták. Vyloučení: . 6:7 Využití:2:1. V oslabení: . Diváci: 438. Střely na branku: 22:39. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:8.

TJ Božetice: Šindelář – Bartůněk, Straka, Bártl, P. Hošek, T. Hošek, Homola – J. Dušek, Cmunt, Stejskal, A. Nevolný, L. Nevolný, Schönbauer, Linhart, Buriánek, F. Brabec, Mareš, Mikš, Hanzlík.
HC Milevsko 2010: Marek Čunát (22. Princ) – A. Hájek, Bouška, Havran, Tampier, Milan Čunát, Jíška – Radosta, Suchan, Hamerle, Šimák, Müller, Fořt, Sláma, T. Bílek, Jelínek.

Utkání se pro Milevské nevíjelo dobře. Je sice pravda, že první větší šanci si vytvořili hráči Milevska, bohužel neskončila brankou. První přesolovka hostů netrvala dlouho, po minutě šel na trestnou i hráč Milevska. Po návratu domácího hráče z trestné lavice dokázali minutovou početní výhodu zužitkovat. Po dalších pěti minutách, kdy se vesměs hrálo ve čtyřech dokázali domácí Božetice zvýšit svůj náskok na 3:0. Milevští dokázali skórovat až v 16.minutě, kdy se po samostatné akci prosadil Jirka Müller. Božetice rychle odpověděly a své tříbrankové tříbrankové vedení si vzaly do konce první třetině zpět. V brance hostů po obdržené čtvrté brance došlo ke změně strážců branky. V kabině hostů sice byl poprask, ale nástup do druhého dějství byl katastrofální. V čase 22:32 to vypadalo s Milevském velmi špatně. Domácí hned v úvodu využili přesilovku a slepeným gólem dostali svého soupeře do velmi složité situace. V úvodu 27. minuty předvedl Radosta se Suchanem velmi pěknou akci, která skončila brankou. Hosté se postupně začali zvedat. Ve dvacáté osmé minutě po samostatné akci skóroval Petr Bouška, který je v Milevsku na střídavý start. Po dvaceti vteřinách si svoji druhou branku v utkání připsal Jirka Müller, který zužitkoval kombinaci Fořt - Havran. Do kabin se šlo za stavu 4:6. Již v závěru druhé třetiny se začala hra Milevska lepšit. Hosté do posledního dějství nastoupili ve stejném tempu jako z konce druhé třetiny. To se jim vyplatilo v čase 42:50 puk za záda Šindeláře dostal Hamerle za asistence Radosty. Po dvou minutách hry srovnal skóre Jirka Fořt po akci Suchan - Radosta. V čase 48:10 dostal svůj tým do vedení střelec předchozí branky Fořt, když hosté potrestali vyloučení domácího hráče. Asistence byla právem připsána Müllerovi. Obrat dokonal a hlavně zklidňující branku v 55. minutě vstřelil Milan Čunát. Tentokráte herní varianta 4:4 vyhovovala milevským hráčům. Asistence byla připsána Jelínkovi s Jíškou.

Milevští dokázali odvrátit velmi nepříznivý vývoj utkání. Ze stavu 1:6 dokázat vyhrát 8:6 je málo kdy k vidění. Poděkování patří tentokráte i milevskému kotli, který i za nepříznivého výsledku dokázal za týmem stát a fandit mu. Ukázal se jako správná opora týmu, hráči a jak ukázali i příznivci nechtějí, aby tým prohrával a když vidí, že tým je v krizi, o to více fandí a drží palce. v takové atmosféře se hráčům lépe hraje. V sobotu 12. října hrají milevští opět doma. Tentokráte přijede soupeř z Vimperka.