logo

Na úvod výhra na nájezdy

Milevsko v zahajovacím mistrovském zápase sezóny 2013/2014 zdolalo Moravské Budějovice na nájezdy. Domácí tým si v první třetině vybudoval dvougólový náskok, o který však v dalším průběhu zápasu přišel. Moravské Budějovice se ve druhé i třetí třetině prosadily gólem v početní výhodě. Další branka nepadla ve zbytku základní hrací doby, ani v následném prodloužení. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty měly jediného úspěšného střelce, když se v páté sérii prosadil domácí Jan Sýbek.

14.09.2013 | Radek Kolín
 
 
1.kolo, sobota 14.9.2013
HC Milevsko 2010 - HC Moravské Budějovice 2005
3:2sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Novák (Decsy, Drda), 13. Hamerle (Heřmánek), 65. rozhodující nájezd Sýbek - 32. Trojan (Pešta), 44. Latner (Zahradník). Rozhodčí: D. Pražák - Kreuzer, J. Mertl. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 56:43 (17:11, 15:15, 18:14 - 6:3). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
 
HC Milevsko 2010: Pipek – Srdínko, Procházka, Štych, Jakič, Dvořák, Čunát – Korous, Heřmánek, Hamerle - Sumerauer, Sýbek, Homolka - Decsy, Drda, Novák - Nevolný, Pouch, Fořt
HC Moravské Budějovice 2005: Šťastný - Latner, Sechovec, Tichý, Peroutka, Sobotka, Tobola, Randa, Vlašín - Telesz, Zahradník, Kesner - Paták, Matějka, Dostál - Trojan, Pešta, Přidal - Vlček
 

Komentář k zápasu

Po oboustranně velmi opatrném začátku se jako první osmělilo Milevsko. Ve 3. minutě vystřelil Maroš Jakič od modré a následnou dorážku Jiřího Heřmánka pokryl hostující brankař Šťastný. V 6. minutě už se Milevsko radovalo z úvodního gólu. Lukáš Drda vyslal křížným pasem své spoluhráče do přečíslení 2 na 1, David Decsy našel před brankou Ivo Nováka, který zblízka dostal puk do branky. V 7. minutě musel hostující gólman likvidovat nebezpečnou střelu Jakuba Hamerleho z levého kruhu. Moravské Budějovice poprvé zahrozily ve 12. minutě. To si v přesilovce najel mezi kruhy Latner, Václav Pipek v domácí brance puk zastavil. Ve 13. minutě už šlo Milevsko do dvoubrankového vedení. Jiří Heřmánek vyjel ze souboje v rohu, ještě před přihrávkou upadl, ale včas se dokázal zvednout a najít u protější tyče Jakuba Hamerleho, který bezpečně trefil odkrytou polovinu brány. Ve 14. minutě najížděl na domácí bránu zprava Trojan, ale puk mu po kličce utekl vedle branky. V protiakci podnikl útočný výpad Marcel Dvořák, našel před brankou Davida Decsy, jemuž však puk v rozhodující chvíli přeskočil hokejku. V 17. minutě při přesilovce vypálil od modré Michal Štych a Šťastný hranou lapačky puk vyškrábl. V 19. minutě se ocitl sám před brankařem Jan Sýbek, zkoušel oklamat brankaře kličkou, ten mu však špičkou brusle puk vyrazil. V pokračujícím závaru dorážel u tyčky nepokrytý domácí Lukáš Sumerauer, ale puk do branky neprotlačil.

Druhá třetina začala pokračující hostující početní výhodou. Zahradník v ní dostal přihrávku mezi kruhy, ale Václav Pipek v milevské brance mu ramenem střelu vyrazil. Po skončení oslabení najížděl osamocen na milevského gólmana Matějka, s bekhendovou kličkou si na Václava Pipka nepřišel. Před polovinou zápasu po akci Lukáše Drdy zakončoval zpoza kruhu David Decsy, Šťastný puk zastavil. Na druhé straně zastavil Václav Pipek nebezpečnou střelu Patáka z pravého kruhu. Po chybě ve středním pásmu se dostal s pukem mezi kruhy hostující obránce Sobotka, domácí brankař proti němu vyjel, zmenšil střelecký úhel a kotouč chytil. Moravské Budějovice vstřelily kontaktní gól v 32. minutě. Pomohla jim k tomu přesilovka, ve které Pešta pronikl podél mantinelu, poslal puk před branku Trojanovi, jenž perfektně z první trefil horní roh branky. Už za minutu unikl po pravé straně David Decsy. Byl faulován, ale stihl ještě nebezpečně vystřelit, avšak mířil nad branku. Po rozehrání vyhodil hostující Tobola puk z obraného pásma mimo ledovou plochu a před Milevskem se tak otevřela téměř dvouminutová dvojnásobná početní výhoda. Milevsko s ní však naložilo velmi špatně. Dlouhou dobu se nedokázalo udržet v útočném pásmu a vytvořilo si v ní jedinou nebezpečnou možnost, kdy střelu Davida Homolky z mezikruží Šťastný udržel. Až v klasické pokračující přesilovce našel Jakub Hamerle u protější tyčky Václava Korouse, jehož bekhend si cestu do brány nenašel. Pak mělo naopak početní výhodu Milevsko. V té pálil od modré Pavel Procházka a Šťastný se štěstím puk dostal mimo branku. V 39. minutě si moravskobudějovický Latner najel na přihrávku mezi kruhy, Václav Pipek vyrazil.

Poslední dějství znovu začalo hostující přesilovkou. V té si před branku najel Tobola, střela byla sražena. Další početní výhodu už Moravské Budějovice využily k vyrovnání. Po buly se Latner na modré zbavil Lukáše Drdy, popojel směrem k brance a prostřelil vše před sebou. Začínalo se tak znovu od nerozhodnutého stavu a aktivnějším týmem bylo Milevsko. V 46. minutě po buly střílel těsně vedle Lukáš Sumerauer. Za dvě minuty prověřil pozornost hostujícího gólmana Václav Korous střelou z pravého kruhu. V 52. minutě vyslal Pavel Procházka za obránce Václav Poucha. Ten zvolil při zakončení kličku, se kterou si dokázal Šťastný poradit. V 55. minutě tečoval ránu Michala Štycha od modré Jiří Heřmánek vedle branky. Blízko gólu bylo Milevsko v 56. minutě. David Homolka se vřítil do útočného pásma, vypálil z pravého kruhu a kotouč se zastavil na tyči hostující brány.

Zápas dospěl do prodloužení. V tom mělo více ze hry Milevsko. Jakub Hamerle objel branku, předal puk k tyči Pavlu Procházkovi, Šťastný se včas přemístil a puk zastavil. Další střela Pavla Procházky od modré skončila těsně vedle.

Přišly tak na řadu nájezdy. Jako první jel hostující Trojan, jehož střelu Václav Pipek vyrazil. Za Milevsko jel jako první Jan Sýbek, puk mu při pokusu o kličku utekl. Jako druhý jel za hosty Latner, i on volil střelu, ale Václava Pipka nepřekvapil. Podobně se vedlo i Michalu Štychovi. Za Moravské Budějovice neuspěl se střelou Matějka a za Milevsko David Homolka. Poté se pořadí otočilo. Lukáš Sumerauer mířil po kličce vedle branky. O technické zakončení se pokusil i Telesz, ani on neuspěl. K reparátu se rozjel milevský Jan Sýbek a tentokrát byl se svojí střelou úspěšný. Moravskobudějovický Zahradník už musel dát. Branku však minul a tak bonusový bod připadl Milevsku.

Výsledek odpovídá dění na ledě. Milevsko bylo o něco málo aktivnějším týmem a svého soupeře přestřílelo. Patřila mu hlavně první třetina, což vyústilo v dvougólové vedení. O to přišlo při soupeřových přesilovkách. Moravské Budějovice se dokázaly vrátit do hry dotažením dvoubrankového manka a bylo by nespravedlivé, kdyby si ze zápasu neodnesly ani bod.

 
Sdílet
 
 

Statistiky zápasu

JménoGA+/-TM 
Štych Michal00+10 
Sýbek Jan1000 
Sumerauer Lukáš0000 
Srdínko Pavel00+14 
Procházka Pavel00+22 
Pouch Václav0000 
Novák Ivo10+10 
Nevolný Aleš0000 
Korous Václav00+12 
Jakič Maroš0002 
Homolka David0000 
Heřmánek Jiří01+12 
Hamerle Jakub10+10 
Fořt Jiří0000 
Dvořák Marcel0000 
Drda Lukáš01+10 
Decsy David01+10 
Čunát Milan0000 
 

Související články

Preview

Reportáž

Fotogalerie

Vzájemné zápasy

MIL MBU
 
 
1.kolo | Milevsko - Moravské Budějovice 3:2sn
18.kolo | Moravské Budějovice - Milevsko 4:3
 
 

Aktuálně na webu

PF 2021

HC Milevsko 2010 děkuje všem svým partnerům a fanouškům za veškerou přízeň v letošním nelehkém roce. Zároveň přeje všem klidné prožití svátků vánočních, vše nejlepší v roce 2021, hlavně pevné zdraví, štěstí, pohodu a mnoho osobních, pracovních i sportovních úspěchů. Společně si přejme, aby se vše vrátilo do normálu a mohli jsme se znovu potkávat na hokejových zápasech.

 
 

Narozeniny

  1. Matěj Pisinger 3.1. - (12 let)
  2. Jakub Hamerle 15.1. - (36 let)
  3. Lukáš Klukáček 24.1. - (12 let)
  4. Patrik Bouška 25.1. - (20 let)
  5. Jakub Suchan 27.1. - (26 let)
  6. Jan Brož 30.1. - (25 let)

 

 

 

Partneři klubu

Aktuality

Změna trenérské dvojice

(02.10.2020 - 20:23) - Pátečním tréninkem převzali mladší žáky HC Milevsko 2010, kteří nastupují druhým rokem v Plzeňsko-jihočeské lize, noví trenéři Ondřej Mertl (současně kouč A týmu mužů) a Jan Polata . Sedmadvacetiletý místní odchovanec, který si během své aktivní hráčské kariéry zahrál i v Rakousku nebo na Slovensku, už se v Milevsku věnoval předcházející sezony dovednostním tréninkům techniky bruslení, nyní bude poprvé plnohodnotně asistentem u své kategorie.

Zápas 1.kola odložen

(16.09.2020 - 09:55) - Zápas 1. kola Krajské ligy mužů, ve kterém měl HC Milevsko 2010 nastoupit proti týmu Slavoj Český Krumlov, byl odložen. Stalo se tak na základě žádosti Slavoje Český Krumlov z důvodu zranění a nemoci. Utkání plánované na sobotu 19. září se uskuteční v náhradním termínu.

S Pískem zrušeno

(25.08.2020 - 18:24) - Přípravné utkání s IHC Písek naplánované na 2.9.2020 v Písku bylo po dohodě klubů zrušeno.

Dohrávka 5.kola

(22.12.2019 - 21:19) - HC Milevsko 2010 sehraje odložené utkáni se Sokolem Radomyšl 28. prosince 2019 od 13,00 na píseckém zimním stadionu. Přijeďte tým podpořit.
 
 
 
Copyright © 2013 - 2021 HC Milevsko 2010 & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál