Strakonice v závěru odvrátily vyřazení

Strakonice se odvetném semifinálovém zápase ujaly v Milevsku vedení zásluhou využité přesilovky. Milevsko však ke konci první části dokázalo srovnat. Po bezbrankové prostřední třetině domácí otočili stav ve svůj prospěch rovněž v početní výhodě. Jednogólové vedení drželo Milevsko až do 58. minuty, kdy Strakonice využily svojí druhou přesilovou hru. Za další minutu pak zvrátily po milevské chybě utkání ve svůj prospěch. Své vítězství stvrdily při závěrečné domácí hře bez brankaře.

18.03.2018 | Radek Kolín

SF2, neděle 18.3.2018
HC Milevsko 2010 - HC Strakonice
2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 19. Fořt (Buriánek), 44. Pouch (Nevolný) - 14. D.Kovář (Hřebíček), 58. Samohejl (Dlouhý), 59. Švec (Šebesta), 60. L.Papež. Rozhodčí: Macák, Horáček - Brůha, Strnad. Vyloučení: 14:12 navíc navíc Ruda (Strakonice) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 850. Střely na branku: 46:37 (13:11, 19:9, 14:17). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:4.

HC Milevsko 2010: Panec - Čunát, Pletka, Hošek, Štych, Votruba, Havran - Nevolný, Pouch, Hamerle - Suchan, Müller, Kořánek - Buriánek, Radosta, Fořt - Sláma
HC Strakonice: Myslivec – Hřebíček, D. Kovář, Topinka, Všetečka, M. Hrubý, D. Papež - Švec, P. Řehoř, Šebesta - Samohejl, Dlouhý, L. Papež - Ruda, Křenek, Růžička - L. Hrubý, D. Škoda

Odvetné semifinále stejně jako první duel přineslo počáteční oboustranné oťukávání. První vážnější ohrožení branky přinesla akce hostujícího Švece, který najížděl na domácí branku z pravé strany, ale Michael Panec v domácí brance betonem jeho střelu zastavil. Pak se ukázalo také Milevsko. Milan Čunát střílel do modré a před brankou volný Jakub Suchan protečoval puk těsně vedle branky. V 8. minutě se Ivan Radosta dostal ke střele z mezikruží. Jeho pokus byl zablokován a neujala se ani dorážka Jana Slámy. Pak měly Strakonice dvě přesilové hry za sebou. V té první si najel na levý kruh Marek Hrubý, Michael Panec včas zasáhl lapačkou. V té druhé pálil z obdobné pozice David Kovář a odrazem o horní tyčku otevřel skóre zápasu. Následovala milevská početní výhoda. Jiří Müller nabil zpoza branky na kruh najetému Milanu Čunátovi, hostující gólman Myslivec si s jeho střelou dokázal poradit. Po skončení přesilovky Milevsko srovnalo. Martin Buriánek objel branku, našel před ní Jiřího Fořta, jenž protlačil kotouč do branky. Po rozehrání se hosté znovu provinili proti pravidlům a Milevsko bylo blízko vedení. Aleš Nevolný našel z rohu před brankou Václava Poucha, který však minul horní odkrytý roh branky.

Na začátku druhého dějství jako první zahrozili hosté. Střelu Rudy z pravého kruhu Michael Panec zastavil. V 28. minutě se z buly dostal až k brance Václav Pouch, Myslivec jeho střelu vyrazil a Aleš Nevolný se k dorážce do poloprázdné brány nedostal. Za minutu Jiří Müller znovu posílal pas od zadního mantinelu na kruhy, kam si najel Jiří Fořt, ale branku minul. V 32. minutě rozpoutalo Milevsko v útočném pásmu uragán, ale ani jednu z vyložených šancí nevyužilo. Z trestné lavice si najel na střílenou přihrávku Jiří Müller a lehkou tečí zasáhl tyč hostující branky. K puku se dostal Jiří Fořt, ale Myslivce neprostřelil. Další dorážku měl na hokejce Jiří Müller a před sebou jen ležícího gólmana, puk však nedokázal trefit. Za Strakonice ohrožoval domácí branku Hřebíček, který si od modré sjel mezi kruhy, ale Michaela Pance neprostřelil. Pak mělo Milevsko velkou možnost v podobě dvounásobné početní výhody v délce 1,13 minuty. Střelu Jakuba Suchana zpoza kruží však Myslivec vyrazil a rána Václava Poucha z pravého kruhu zasáhla boční síť.

Třetí třetina začala zostra. Hned v 41. minutě Michal Štych pálil od modré a teč Milana Kořánka skončila vedle branky. Z protiakce si se dostal do dobré střelecké pozice Marek Hrubý, milevský brankař dokázal vytěsnit puk mimo branku. Ve 44. minutě mělo Milevsko další přesilovou hru. Jakub Hamerle na modré zastavil rodící se soupeřův protiútok, narazil si puk s Alešem Nevolným, ale zcela sám před brankařem přestřelil. K puku se dostal Václav Pouch, vyjel s ním z rohu před branku a střelou po ledě poslal Milevsko do vedení. Za další dvě minuty se dostal ke sraženému puku na pravém kruhu Jiří Fořt, ale z otočky brankaře Strakonic nepřekonal. Na druhé straně brankařem vyražený puk vypadl před Švece, ale ani on úspěšný nebyl. V hostující přesilovce sebral Jakub Suchan kotouč ve středním pásmu, obešel protihráče, ale zasáhl jen brankovou konstrukci z boku. V pokračující početní výhodě to zvonilo i na opačném konci, když se Marek Hrubý uvolnil na levém kruhu, avšak naštěstí pro Milevsko trefil jen tyčku. Také Strakonice si zahrály přesilovou hru 5 proti 3. Měly na to 1,21 minuty a také jednu velkou šanci, ve které Lukáš Papež sám mezi kruhy Michaela Pance neprostřelil. Pak přišly situace, které notně zamávaly s nervovou soustavou většiny přítomných. V další strakonické přesilovce rozehrával puk hostující brankař Myslivec z rohu svého pásma. Jakub Suchan dokázal ze vzduchu jeho pas sklepnout a poslat puk na opuštěnou bránu. Myslivec se však do ní dokázal včas vrátit a puk vyrazit. Martin Votruba pak pronikl podél pravého mantinelu, našel před brankou Ivana Radostu, jenž mezi tyče nezamířil. Když už se hrálo v plném počtu na obou stranách, měl na své hokejce rozhodnutí Aleš Nevolný. Od poloviny hřiště najížděl sám na hostujícího gólmana, ale prostřelit jej nedokázal. A Strakonice trestaly. Po milevském útočném faulu měli hosté další početní výhodu. Hosté si vzali oddechový čas. Milevsko se znovu stejně jako v předchozích oslabeních dlouho výborně bránilo. Pak však Dlouhý vyslal trochu nahodilou střelu na domácí branku, Michael Panec ramen srazil puk před sebe, ale na chvíli jej ztratil z dohledu. Toho využil pohotový Samohejl a dorazil puk k tyči. Strakonice chtěly využít psychické výhody z vyrovnání a ihned se znovu vrhly do útočného pásma. Vytvořily si v něm tlak, ale Milevsko se z něj mělo možnost dostat do přečíslení 2 na 1. Milan Čunát však jen posunul puk na zakázané uvolnění. Také milevský trenér si vzal oddechový čas, aby si unavená pětice mohla odpočinout. Milevsko vyhrálo vhazování a začalo střídat. K puku se dostal brankař Michael Panec, který při snaze rozehrát trefil Švece, jenž mu okamžitě poslal puk do branky. Milevsko se ještě dostalo ke hře bez brankaře. Po vhazování v útočném pásmu však kotouč nezískalo a Lukáš Papež jej z točky a za pomoci jemné teče domácí hokejky nasměroval přes celé hřiště do domácí prázdné klece.

Ani v odvetném semifinálovém zápase Milevsko neodvrátilo letošní prokletí z domácího ledu. V tomto kalendářním roce zvítězilo pouze v jediném domácím utkání v základní hrací době a to hned v tom prvním lednovém. Odveta v Milevsku nepřinesla takové gólové hody, jako úvodní zápas série. Dramatičností si však s ním nikterak nezadala. Milevsku chyběly necelé tři minuty k postupu. Souběh domácích chyb, hostující pohotovosti ale i štěstí však v závěru vše zcela změnil. O postupujícím tak bude muset rozhodnout třetí střetnutí, které se uskuteční v úterý ve Strakonicích pravděpodobně od 19:30 hodin.