Zápas 1. kola Krajské ligy mužů mezi HC Milevsko 2010 a Slavoj Český Krumlov byl odložen.

Vítězná příprava na úvod

V prvním přípravném zápase uspělo Milevsko na ledě Strakonic. Milevsku se velmi povedl začátek zápasu, když skórovalo z prvních dvou střel na bránu. Ve druhé třetině zvýšilo v přesilovce na tříbrankový rozdíl, který si po domácím snížení znovu vzalo zpět před polovinou zápasu. Stejným skórem jako druhá část, skončila i poslední třetina. Milevsko se prosadilo dvakrát, Strakonice jednou.

16.08.2013 | Radek Kolín

přát., pátek 16.8.2013
HC Strakonice - HC Milevsko 2010
2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 28. Kepl (Major), 48. Bican (Hřebíček, Ondrejec) - 1. Homolka (Drda), 2. Štych (Decsy), 26. Sýbek (Hamerle), 30. Urbanec (Hamerle), 42. Urbanec (Sýbek), 48. Drda (Čunát). Vyloučení: 6:1 Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:35 (11:10, 10:11, 9:14). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6.

HC Strakonice: Špiler – Řehoř, Kovář, Hřebíček, Ondrejec,Škoda, Kloud - Pangrác, Major, Kepl, Čadek, Bouška, Bican, Bláha, Anderle, Binder, Kopecký, Kurečka
HC Milevsko 2010: Pipek – Dvořák, Čunát, Procházka, Srdínko, Štych, Hlinka, Bartůněk, Hanzelín – Drda, Sumerauer, Homolka - Urbanec, Sýbek, Hamerle - Vejchoda, Decsy, Fořt - Furch, Novotný, Novák - Nevolný

Milevsko předvedlo ve Strakonicích zahajovacím přípravném zápase výborný úvod. Po 34 vteřinách hry přihrál Lukáš Drda z rohu na kruh, odkud se trefil k tyči David Homolka. Brzy mohlo být vyrovnáno, ale domácí Binder z kruhu Václava Pipka v milevské brance nepřekonal. To i druhá hostující střela na domácí branku prošla za záda gólmana domácích Špilera. David Decsy nabil od zadního mantinelu za kruh, odkud utěšenou ranou z první Michal Štych trefil horní roh branky. V 7. minutě strakonický Čadek z mezikruží netrefil bekhendem branku. V 11. minutě našel Jakub Hamerle před brankou špatně pokrytého Josefa Urbance, který však těsně minul. V 15. minutě se po vyhraném vhazování protlačil až před Václava Pipka strakonický Kepl, milevský brankař se roztáhl na brankové čáře a betonem udržel puk u tyčky. Z protiakce najížděl osamocen na domácí branku zleva Petr Vejchoda, ale mezi tři tyče nezamířil.

V prostřední části jako první zahrozily Strakonice. Pangrác sám před brankařem jej zkoušel překvapit kličkou, avšak branku minul. Pak mělo Milevsko dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, ale prosadilo se až v jejím klasickém pokračování. Jakub Hamerle poslal zpoza branky puk před ní, odkud Jan Sýbek zamířil přesně pod horní tyč. V 27. minutě se po přihrávce z rohu ocitl sám před milevským brankařem Andrle, překonat jej nedokázal. To se povedlo z podobné pozice Keplovi, jemuž Václav Pipek první střelu vyrazil, ale na dorážku už nedosáhl. Milevsko získalo zpět tříbrankový náskok před polovinou zápasu, kdy Jakub Hamerle dlouhým pasem našel za obránci Josefa Urbance, jenž v samostatném úniku překonal Špilera bekhendovou kličkou. V 32. minutě mělo Milevsko další přesilovku. Od modré vystřelil Milan Čunát a brankařem vyražený puk nedokázal z dorážky dostat do branky Lukáš Sumerauer. Při vlastním oslabení se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, ale Major sám proti brankaři neuspěl.

Na úvod závěrečného dějství se prezentoval pohledným zakončením Josef Urbanec. Jan Sýbek jej pasem od vlastní modré poslal za obránce a Josef Urbanec zakončením ala Forsberg zasunul jednou rukou puk do branky podél bezmocného Špilera. Ve 48. minutě se podruhé prosadily Strakonice. Z levého kruhu vystřelil Bican a sražený puk doputoval až do milevské branky. Milevsko však přišlo hned za půlminutu s rychlou odpovědí. Milan Čunát nahodil puk od modré a Lukáš Drda jemnou tečí usměrnil puk do branky. V 54. minutě si najel před branku Marcel Dvořák, zblízka Špilera neprostřelil. Blízko ke vstřelení gólu pak byly Strakonice, když před brankou tečoval Kurečka a puk se s jeho pomocí zastavil na tyči. V poklidném tempu pak oba celky dovedly zápas do konce.